Prolnutí farmaceutického průmyslu s vládními institucemi a médii

Vakcíny, rtuť a špinavé peníze – sdělení Roberta Kennedyho mladšího

Tento článek Roberta F. Kennedyho ml. odmítly publikovat všechny velké noviny. Autor jej tedy uveřejnil v deníku USA Today jako placenou reklamu. Následuje text v úplném znění.

Robert F. Kennedy Jr., Global Research:

Jsem pro očkování. Nechal jsem očkovat svých šest dětí. Věřím, že díky vakcínám se podaří zachránit miliony životů. Rád bych proto vysvětlil, proč jsem připravil k vydání knihu „Thimerosal: Let The Science Speak” (Thiomersal: nechť promluví věda), která odhaluje nebezpečné a zcela zbytečné použití thiomersalu (konzervační látky na bázi rtuti) ve vakcínách aplikovaných milionům dětí a těhotných žen v USA i po celém světě.

 

Vakcíny představují velký byznys. Farmaceutický průmysl má roční obrat okolo bilionu dolarů a vakcíny si z tržeb každoročně ukrojí 25 miliard. Rozhodne-li Centrum pro kontrolu nemocí (Center for Disease Control, CDC) o zařazení určité vakcíny do očkovacího kalendáře, jejímu výrobci to zaručí miliony zákazníků a miliardové zisky při minimálních nákladech na reklamu či marketing, a to vše s úplnou imunitou vůči žalobám. Horentní sumy, o které zde jde, a dokonalé prolnutí farmaceutického průmyslu s vládními agenturami vytvářejí neprůhledný a pokřivený regulační systém. V současné se vede vyšetřování proti společnosti Merck, přednímu americkému představiteli očkovacího průmyslu, za klamání regulačního Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (Food and Drug Administration, FDA) ohledně účinnosti její vakcíny proti spalničkám, příušnicím a zarděnkám (MMR). Podle dvou informátorů společnost vypracovala falešné studie, aby si udržela monopol na poli vakcín MMR.

Vysoké zisky podněcují exponenciální expanzi očkovacího kalendáře CDC již od roku 1988, kdy Kongresem udělená imunita vůči žalobám učinila z vakcín náhle zlatý důl. V roce 1954, v době mého dětství, CDC doporučovalo pět dětských vakcín. Dnes děti nepustí do školy, pokud do svých osmnácti let nedostanou alespoň 56 dávek 14 různých vakcín.

Nenasytný farmaceutický průmysl má v současnosti 271 nově vyvinutých vakcín ve schvalovacím procesu CDC, které by měly navýšit roční příjmy z očkování na 100 miliard dolarů do roku 2025. Hlavní mluvčí očkovacího průmyslu dr. Paul Offit říká, že dle jeho přesvědčení děti snesou až deset tisíc vakcín.

Veřejné zdraví možná nepředstavuje jediný motiv v rozhodování CDC o začlenění nových vakcín do povinného očkování. Čtyři velmi kritické federální studie – dvě vypracované Kongresem, jedna Senátem a jedna generálním inspektorem Ministerstva zdravotnictví (Health and Human Services, HSS) – popisují CDC jako zkorumpovanou, špatně hospodařící a nefunkční žumpu plnou znepokojivých střetů zájmů, jež křiví vlastní výzkumné, regulační plánovací funkce. Pravidla CDC umožňují, aby v poradních orgánech, které rozhodují o zařazení nových vakcín do povinného očkování, zasedali takoví spekulanti jako například dr. Offit. Typický příklad: v roce 1999 Offit zasedal v poradní očkovací komisi CDC a hlasoval pro zařazení své vlastní rotavirové vakcíny do očkovacího kalendáře CDC, čímž si vydláždil cestu k velkému zisku. V roce 2006 on a jeho obchodní partneři prodali licenci na patent rotavirové vakcíny firmě Merck za 182 milionů dolarů. Časopisu Newsweek pak Offit řekl: „Jako bych vyhrát v loterii!“

Ve zprávě generálního inspektora Ministerstva zdravotnictví z roku 2009 se uvádí, že CDC oficiálně potvrdilo majetková přiznání, která u 97 procent členů komise obsahovala alespoň jedno opomenutí. Zároveň většina přiznání obsahovala více než jeden druh opomenutí. Ve zprávě se dále píše, že 64 procent členů komise vykazuje střet zájmů, jež CDC před potvrzením jejich přiznání buď nezjistilo, nebo neřešilo. Kromě lukrativních obchodních partnerství se společností Merck Offit také šéfuje výzkumu v dětské nemocnici ve Filadelfii, který financuje tatáž firma, za což pobírá 1,5 milionu dolarů. Z tohoto výnosného místa pak propaguje očkovací průmysl a každoročně vydává knihy, jež volají po neomezeném očkování a očerňují zastánce bezpečného očkování.

Korupce rovněž zamořila oddělení pro bezpečnost imunizace CDC, výzkumnou sekci agentury, která testuje bezpečnost a účinnost vakcín. Dr. William Thompson, dlouholetý zaměstnanec  CDC a autor zásadní studie, kterou CDC využívá k očištění vakcín s obsahem rtuti od jakékoli souvislosti s autismem, požádal v srpnu 2014 o ochranu pro informátory a předal Kongresu rozsáhlou dokumentaci centra. Thompson tvrdí, že v minulých deseti letech byl se svými kolegy vystaven nátlaku nadřízených, aby lhali a manipulovali s údaji o bezpečnosti thiomersalu, a zakryli tak spojení této látky s různými poškozeními mozku, včetně autismu.

Thiomersal je z padesáti procent ethylrtuť, která je mnohem toxičtější a zůstává v mozku déle než vysoce regulovaná methylrtuť v rybách. Stovky recenzovaných studií předních vládních a univerzitních vědců ukazují, že thiomersal je vysoce škodlivý neurotoxin související s neurologickými problémy, které dnes u amerických dětí dosahují epidemického výskytu. Má kniha „Thiomersal: nechť promluví věda“ shrnuje tyto studie, o nichž CDC a důvěřiví novináři tvrdí, že neexistují. Ačkoliv Thompsonovo CDC a kolegové z očkovacího průmyslu vypracovali devět očividně zfalšovaných a zcela zdiskreditovaných epidemiologických studií na obranu thiomersalu, žádná z publikovaných studií nedokazuje, že thiomersal je bezpečný.

Mýtus o tom, že míra autismu v USA vzrostla poté, co výrobci léčiv odstranili většinu thiomersalu z dětských vakcín v roce 2003, je zcela mylný. V témže roce CDC do dětského očkovacího kalendáře zařadilo vakcíny proti chřipce obsahující vysoké dávky thiomersalu. Ve výsledku tak dnes děti mohou být vystaveny téměř stejnému množství rtuti jako ze všech dětských vakcín v desetiletí před rokem 2003. A co hůř, thiomersal se poprvé podává i těhotným ženám, a to ve formě vakcín proti chřipce. Současné údaje CDC o autismu se navíc týkají dětí narozených v roce 2002, které dostávaly thiomersal ještě ve formě dětských vakcín. Podle nejspolehlivějších vědeckých teorií by úplné odstranění thiomersalu z vakcín vedlo k významnému poklesu autismu. Například studie CDC z roku 2013 v lékařském časopise JAMA Pediatrics ukazuje 33procentní pokles poruchy autistického spektra v Dánsku po odstranění thiomersalu z vakcín v roce 1992. Jedná se o jednu z 37 recenzovaných studií, které prokazují vztah mezi thiomersalem a epidemií autismu.

Thiomersal přivodil krizi v žurnalistice i veřejném zdravotnictví. Velké farmaceutické firmy ročně napumpují 3,5 miliardy dolarů do televizní, novinové a další reklamy, přičemž se zaměřují na zpravodajská oddělení, která se stala nástroji prodeje léčiv a propagandistickými platformami farmaceutického průmyslu. Televize a tisk dávají prostor osobám jako dr. Offit, aniž by uváděly jejich vazby na průmysl, a zároveň cenzurují kritiku bezpečnosti vakcín a vylučují hlasy informovaných zastánců bezpečného očkování. Místo aby si přečetli závěry vědeckých studií, zaneprázdnění novináři papouškují zavádějící myšlenky šířené vládními úředníky a zástupci farmaceutického průmyslu. Nedokážou příslušně argumentovat a šikanují, pranýřují a očerňují příznivce bezpečného očkování jako „odpůrce očkování“, „odpůrce vědy“ či ještě horšími přízvisky. Neochota tisku kriticky se zabývat CDC dodala odvahu jak samotnému centru, tak očkovacímu průmyslu, aby se vydaly nejubožejší cestou snadného zisku a byrokratického statu quo.

Klasickým případem katastrofického kapitalismu bylo strašení epidemií spalniček, kdy média v úvodnících a nepřetržitém vysílání pilně přikládala pod kotel veřejné hysterie. CDC, výrobci léčiv a skupiny financované farmaceutickým průmyslem, v čele s dr. Offitem, využili propuknutí běžné, každoročně se vyskytující infekce spalniček a vyvolali mohutnou vlnu nové legislativy zakazující výjimky z očkování z náboženských a filozofických důvodů. Celostátní mediální šílenství kvůli 159 případům spalniček tak zcela zatlačilo do pozadí pozornost věnovanou skutečné pohromě, a sice pandemii autismu, která od propuknutí v roce 1989 postihla milion amerických dětí, přičemž každoročně přibývá 27 tisíc nových případů. CDC stále odmítá nazvat autismus „epidemií“. Navzdory zdravému rozumu i vědeckým faktům spustili CDC a dr. Offit kampaň s cílem přesvědčit novináře o tom, že epidemie autismu je jen iluze vytvořená dokonalejšími diagnostickými postupy.

Farmaceutický průmysl patří k největším politickým dárcům v USA; loni daroval politickým kandidátům 31 milionů dolarů. Za politické lobbování utratí více než jakékoli jiné odvětví: tři miliardy dolarů v letech 1998 až 2014, což je dvojnásobek částky darované zástupci ropného a plynařského průmyslu a čtyřnásobek částky od zástupců leteckého a obranného průmyslu. Počátkem tohoto roku prosazovali zákonodárci ve 36 státech USA už přes sto nových zákonů na zrušení výjimek z očkování z filozofických a náboženských důvodů. Mnoho z nich bychom našli na výplatních listinách farmaceutického průmyslu. Na adrese http://www.maplight.org můžete zjistit, kolik peněz od velkých farmaceutických firem dostali ti, kteří prosazují návrhy těchto zákonů ve vašem státě.

Běžně by právníci žalobců představovali účinný systém „brzd a protivah“ k zajištění bezpečnosti a účinnosti vakcín a poctivosti regulačních úředníků a politiků. Velké farmaceutické firmy si však špinavými penězi zajistily imunitu před žalobami z důvodu poškození zdraví vlivem očkování, a to bez ohledu na míru nebezpečnosti s produktů. Úslužný Kongres zrušil sedmý dodatek ústavy o právu na řízení před porotou, což znemožňuje žalobcům zastupujícím osoby poškozené očkováním obvinit farmaceutické firmy z prodeje rizikových vakcín. Je to tak! Žádné skupinové žaloby. Žádné zjišťovací řízení. Žádné svědecké výpovědi a mizivá finanční motivace pro průmysl, aby zvýšil bezpečnost vakcín.

Peníze z očkovacího průmyslu neutralizovaly téměř všechny brzdy a protiváhy, které stávaly mezi dravým farmaceutickým průmyslem a našimi dětmi. Výzkum, regulační úřady a vládní agentury jsou polapeny, soudy uzavřeny pro veřejnost, právníci odzbrojeni, politici uplaceni a média rozvrácena; mezi chamtivým průmyslem a zranitelnými dětmi tak nestojí nikdo kromě jejich rodičů. Další strategie velkých farmaceutických firem spočívá v odstranění informovaného souhlasu rodičů a donucení těch, kteří s očkováním váhají, aby své děti nechali naočkovat potenciálně rizikovými vakcínami, které Nejvyšší soud nazval „nevyhnutelně nebezpečnými“.

Dokud nemáme fungující regulační agenturu a transparentní proces, zrušení udělování výjimek by bylo předčasné. Celoplošné očkování lze nejlépe zajistit tak, že očkovací program opět získá důvěru veřejnosti přetnutím zkorumpovaných finančních vazeb na průmysl orientovaný výhradně na zisk.

Chcete-li se dozvědět více o korupci v CDC a o vakcínách, přečtete si knihu „Thiomersal: nechť promluví věda“, podívejte se na důležitý dokument „Stopová množství“ (Trace Amounts) a požadujte po svých zákonodárcích, aby tento film také shlédli před hlasováním o kterémkoli z navrhovaných zákonů.

http://robertfkennedyjr.com/mercury-vaccines/ 

Kniha Roberta F. Kennedyho ml. - Thimerosal - Ať promluví věda zde: http://www.goodreads.com/book/show/22309604-thimerosal


Aktuálně v legislativě

 

 

 

Zákon o ochraně veřejného zdraví

* Sněmovní tisk 530

* Byl schválen v Poslanecké sněmovně

Více informací ZDE.

 

Zákon o náhradě újmy způsobené

povinným očkováním

* Sněmovní tisk 451

* Vrácen Senátem Poslanecké sněmovně

s pozměňovacím návrhem.

Náš poslední článek ZDE.

O vyhlášce k zákonu ZDE.