Podpořte PETICI za dobrovolnost očkování proti spalničkám, příušnicím a zarděnkám

 Dne 21. března 2017 vyzvala Společnost pacientů s následky po očkování, z. s. k podepisování petice vyzývající politiky, aby do právního řádu ČR zajistili přijetí takového právního předpisu, který by ustanovil dobrovolnost očkování proti spalničkám, příušnicím a zarděnkám.

Proč?

Odborných, právních i čistě lidských důvodů pro dobrovolnost právě tohoto očkování lze nalézt zajisté mnoho. Pro účel této petice byl vybrán závažný důvod, který je nesporný a měl by oslovit a vést k zamyšlení i všechny obhájce očkování a osoby, které se v problematice samy orientují spíše málo a obvykle pouze věří určitým skupinám odborníků.

Účinnou ochranu proti spalničkám totiž potřebují ty úplně nejmenší děti, účinnou ochranu proti příušnicím hlavně dospívající a mladí muži a účinnou ochranu proti zarděnkám až ženy v období těhotenství. Jedná se zřetelně o zcela odlišné skupiny osob. Používání tzv. vakcín MMR (Measles, Mumps, Rubella), tedy živých vícesložkových vakcín proti spalničkám, příušnicím a zarděnkám, má jeden nevyhnutelný důsledek - brání v použití optimálního schématu očkování pro každé z těchto tří onemocnění. Poté zlepšit schéma očkování vakcínami MMR proti jednomu onemocnění znamená pravidelně zhoršit schéma očkování proti onemocnění jinému.

 Petice je nepřímo namířena proti současné vakcinační politice a úřednímu protežování vakcín MMR na našem trhu. Nutnost používat nevhodné kombinované vakcíny MMR, zapříčiněná právě odstraněním jiných tzv. monovalentních vakcín z trhu, dnes paradoxně poškozuje kolektivní ochranu populace a ohrožuje zdraví očkovaných osob ve zvýšeně rizikovém věku. Všeobecně pozorovatelným důsledkem tohoto stavu jsou již v podstatě pravidelné lokální epidemie příušnic zejména na školách a u starších dětí. 

Zákonné vynucování spotřeby vakcín MMR na občanech ČR a na jejich dětech tak prokazatelně představuje vynucování neoptimální zdravotní péče a spotřeby neoptimálních léčivých přípravků.

 

Komu je petice určena?

Petice je adresována poslancům, senátorům a vládě ČR a těmto bude předána po volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, které se budou konat na podzim 2017.

 

Jak můžete petici podepsat?

Elektronicky můžete petici podepsat zde: http://e-petice.cz/MMR

Velmi důležitý je také váš fyzický podpis na podpisovém archu petice. Pouze u takové petice, která má alespoň 10 tisíc fyzických podpisů, je dle současně platných podmínek na jednání Petičního výboru PS PČR vyslyšen zástupce petentů, a to za účasti příslušného člena vlády (viz Zásady pro vyřizování petic). Podepsané archy se zasílají na adresu uvedenou v záhlaví podpisového archu nebo je bude možné osobně donést či petici na místě podepsat na některém z podpisových a sběrných míst (viz níže).

Pokud chcete podpořit tuto petici maximálně efektivně, prosíme o podepsání její elektronické i tištěné verze současně.

Zde si můžete v PDF stáhnout a vytisknout:

 

Jak můžete petici ještě podpořit?

Sdílejte tento článek na sociálních sítích, vložte odkaz na petici na vhodná internetová diskusní fóra, řekněte o petici svým známým. Pořádáte nebo účastníte se nějaké vhodné akce? Můžete mít petici s podpisovým archem s sebou. Jste majitelem e-shopu, internetových stránek? Můžete na tyto stránky umístit náš banner.

Děkujeme za vaši podporu!

 

Přehled podpisových a sběrných míst

Tento přehled pro vás připravujeme, zveřejníme ho co nevidět a budeme průběžně na této stránce aktualizovat. Pomozte nám i vy tato místa najít. Je tato aktivita vašemu srdci blízká? Jste majitelem nějakého obchůdku, kavárny, dětského koutku, lesní školky, klubu apod.? Jste ochotni shromažďovat petiční archy za vaše město? Dejte nám o tom vědět na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., rádi toto místo do seznamu přidáme.


Aktuálně v legislativě

Zákon o ochraně veřejného zdraví

* Sněmovní tisk 530

* Vyhlášen ve Sbírce zákonů

Náš poslední článek ZDE.

 

Zákon o náhradě újmy způsobené

povinným očkováním

* Sněmovní tisk 451

* Vyhlášen ve Sbírce zákonů

jako zákon č. 116/2020 Sb.

Náš poslední článek ZDE.

O vyhlášce k zákonu ZDE.