Tiskové zprávy

TZ - Očkování těhotných žen proti černému kašli

Tisková zpráva Společnosti pacientů s následky po očkování

Očkování těhotných žen proti černému kašli

Národní imunizační komise (NIKO) vydala 8. 12. 2015 jako doplnění Národní strategie očkování proti pertusi „Doporučení pro očkování těhotných žen proti pertusi v České republice“. 
(http://www.mzcr.cz/Verejne/dokumenty/doporuceni-narodni-imunizacni-komisenikopro-ockovani- tehotnych-zen-prot-per_11107_5.html

Vzhledem ke stoupajícímu počtu nemocných a rizikovosti pertuse u kojenců je jistě dobrým cílem chránit kojence před infekcí. Nicméně očkování matek v těhotenství proti černému kašli je svým způsobem vakcinologickou novinkou, o které jen velmi málo spolehlivě vědecky víme. Dříve bylo těhotenství spíše kontraindikací k podání jakékoli vakcíny. Několik posledních let se sice podobná praxe v zahraničí začala provádět, avšak důsledky očkování matky pro dítě v prenatálním období, v jeho nejkřehčí části vývoje, mohou být rozpoznány až za řadu let, což může být při masivním očkování statisíců těhotných žen již pozdě. 

Číst dál...

Poslanci "zabetonovali" represivní očkovací systém

20. 5. 2015

Jen asi desetina poslanců vyslyšela volání rodičů po individuálním přístupu k očkování a k zavedení odpovědnosti státu za nežádoucí účinky očkování. Většina poslanců ovšem návrhy změn odmítla a zachovala tak represivní a rigidní systém, který nemá v západní Evropě obdoby. Jakékoliv změny odmítla prakticky „jako jeden muž“ ČSSD, ANO a ODS. Naopak individuální přístup k očkování, zavedení odpovědnosti státu a zrušení sankcí navrhli poslanci za TOP09 Nováková a Farský a většina poslanců TOP09 je podpořila.

Číst dál...

Bábovičky poslancům: chceme takový zákon o dětských skupinách, který zohlední individualitu každého dítěte

800x600

Normal 0 21 false false false CS X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normální tabulka"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman","serif";}

Tisková zpráva neformální iniciativy „za svobodnou volbu v očkování“ 17.6.2014

 Ve středu 18.6. v 8:45 hodin ráno budeme poslancům vcházejícím hlavním vchodem do PSP ČR rozdávat unikátní bábovičky, abychom je upozornili na pozměňovací návrh k zákonu o dětských skupinách, který budou projednávat již ve třetím čtení.

 Akce bude fotogenická, navíc předkladatelka pozměňovacího návrhu Nina Nováková bude též k dispozici pro dotazy médií.

Číst dál...

Podkategorie

Darujme

 

Doporučujeme


  

 

  Hnutí za aktivní mateřství

 

 

A centrum

 

Unie porodních asistentek

 

Meduňka - rodinný měsíčník o alternativních cestách ke zdraví

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Archivace stránek