Aktuality

Anketa ohledně rozestupů mezi podáním hexavakcíny a vakcíny proti pneumokokům

Obracíme se na vás s žádostí o vyplnění krátkého dotazníku ohledně očkování hexavakcínou a vakcínou proti pneumokokům. Jeho vyplnění vám zabere nejvýše 5 minut. Dotazník je určen těm, kteří očkovali hexavakcínou i vakcínou proti pneumokokům (nezáleží na tom, zda odděleně nebo společně v jeden den). 
Zjištěné informace by měly pomoci při úpravách doporučení k očkování. Jako organizace apelující na minimalizaci rizik při očkování a maximální míru opatrnosti, vnímáme toto jako důležitou záležitost. 

Děkujeme!!!

Číst dál...

Otevřený dopis k projednávané novele školského zákona a zavedení povinné docházky do mateřské školy od 5 let dítěte

Výzva k posílení role rodičů ve vzdělávání

Považujeme povinný předškolní rok v mateřské škole za rizikový zásah do systému vzdělávání. Oceňujeme snahu vlády zajistit rovné šance na kvalitní vzdělání všem dětem, zároveň tento krok znamená navýšení povinností pro všechny rodiče a zvýšení nároků na děti ze strany institucí. Novela nezohledňuje roli rodiny ve výchově a vzdělávání dětí a snižuje prostor pro volbu rodičů, jakou výchovu a péči považují za dobrou pro své dítě. Již nyní většina rodičů využívá systém mateřských škol. Pokud novela usiluje o pomoc dětem, které nemají vhodné zázemí v rodině a nedocházejí do mateřských škol, pak by měla být opatření zaměřena na komplexní podporu těchto rodin a dětí, které ji potřebují. Současným problémem rodičů a dětí je nízká dostupnost a kvalita mateřských škol.

Číst dál...

Očkování nemá být podmínkou pro přijetí do školky, míní Senát

18. 6. 2015

Senátoři ve čtvrtek vrátili Sněmovně návrh novely zákona o ochraně veřejného zdraví, který mimo jiné stanovoval úplné očkování jako podmínku pro přijetí dítěte do mateřské školy nebo pro účast na škole v přírodě.

 

Číst dál...

Máte problémy s přijetím či vyloučení ze školky - ozvěte se!

Žádáme rodiče, jichž se týká vyloučení dětí ze školek, ale i nepřijetí z důvodu individuálního očkovacího plánu.

Napište nám na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.,  během několika příštích dnů vás zkontaktujeme.

Dokud neobdržíte oficiální vyjádření s odůvodněním, proč bylo vaše dítě vyloučeno, není důvod, aby dítě nadále školku nenavštěvovalo. 


Připravujeme spolu s LLP manuál pro postup a vzor pro odvolání.


Sledujte, prosím, naše webové a FB stránky, kde budeme vkládat další informace.

 

Pro ty rodiče jenž se rozhodli přihlásit své dítě do školky, při nepřijetí se odvolat a následně podat žalobu jsme připravili text odvolání.

Text odvolání vám na požádání zašleme napište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Plně dopracované odvolání pak brzy vyvěsíme na webové stránky.

Číst dál...

Novela k povinnému očkování – navrhujeme zrušení sankcí a zavedení odpovědnosti státu za nežádoucí účinky

 

19. ledna 2015

Žádnou širokou diskuzi k povinnému očkování a k navrhovaným sankcím ministerstvo zdravotnictví neotevřelo. Ani přestože k tomu při projednávání novely zákona o ochraně veřejného zdraví vyzval zdravotnický výbor Poslanecké sněmovny. Proto se Liga lidských práv a Rozalio – organizace, které se povinným očkováním a právy rodičů zabývají, tímto do diskuze hlásí a překládají své pozměňovací návrhy inspirované západními demokraciemi.

Odmítáme tvrzení ministerstva, že se novelou nic nemění – jde o velmi zavádějící tvrzení a způsob, jak odmítnout veřejnou diskuzi. Výrazně se rozšiřuje zákaz přijímání neočkovaných nebo částečně očkovaných dětí do kolektivních zařízení a zároveň se nově určují likvidační pokuty přímo spojené s nedodržením povinností kolektivních zařízení a lékařů, které mají nepřímo a zastrašujícím způsobem vymáhat povinné očkování, vysvětluje právnička Ligy lidských práv Zuzana Candigliota.

Navrhujeme zrušení neodůvodněných a nepřiměřených pokut, které mají být nově namířeny vůči praktickým dětským lékařům a školám, školkám, dětským skupinám a dalším osobám a organizacím, které pečují o děti. Dále stejně jako veřejná ochránkyně práv podporujeme zrušení podmínky očkování pro přístup do předškolního zařízení, která diskriminačně a nepřiměřeně brání předškolnímu vzdělávání dětí a jejich zapojení do dětských kolektivů. Tento zákaz nemá obdoby u našich sousedů v Rakousku a Německu, ale ani v Polsku a na Slovensku, proto je namístě ho zrušit a nikoliv v něm ještě přitvrzovat, jak činí ministerský návrh.

 

Číst dál...

Podkategorie

Darujme

 

Doporučujeme


  

 

  Hnutí za aktivní mateřství

 

 

A centrum

 

Unie porodních asistentek

 

Meduňka - rodinný měsíčník o alternativních cestách ke zdraví

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Archivace stránek