Zapal svíčku za včeličku

Přijďte zapálit svíčku za (ne)škodnou včeličku v pátek 3. června 2016.

Letošní akcí Zapal svíčku za včeličku chceme opět veřejnosti ukázat, že očkování není jen neškodná včelička. Na jedné straně může pomáhat, ale musíme si uvědomit, že může i uškodit. Právě toto chceme zdůraznit.

Může uškodit očkované osobě, ale i její rodině. Běžně se setkáváme s případy, kdy mají rodiče negativní zkušenost s očkováním, které jim poškodilo dítě. Tito rodiče jsou pak vystaveni tlaku lékařů, okolí a v neposlední řadě státu. Mimo to, že jim očkování změnilo život, stojí před těžkým rozhodnutím. Znovu očkovat? Znovu vystavit dítě velkému riziku? Nebo neočkovat a čelit tak možné pokutě až 22 000 Kč? Smířit se s nepřijetím svého dítěte do předškolního zařízení?

Rodiče, kteří se rozhodnou dále neočkovat, jsou odsuzováni svým okolím. Je jim podsouváno, že jen hledají viníka poškození svého dítěte, očkování za to přece nemůže, že si vymýšlí nebo dokonce lžou. Dokážeme si vůbec představit, jak se rodiče těchto dětí vlastně cítí?

Akcí Zapal svíčku za včeličku chceme vyjádřit všem rodinám, které bojují s nesvobodou v očkování, že s nimi cítíme, chápeme je a můžeme jim podat pomocnou ruku. Už se nemusí zdráhat vyjít se svými obavami na veřejnost. Mohou sdílet svoji zkušenost a pomoci tak třeba dalším poškozeným.

Přijďte všichni zapálit svíčku za(ne)škodnou včeličku třeba právě ve vašem městě v pátek 3. června 2016.

Více informací Vám budeme průběžně poskytovat především na facebookových stránkách akce:  https://www.facebook.com/events/1751525628410732 a dále na webu či FB stránkách ROZALIO a POOČKOVÁNÍ (Společnost pacientů s následky po očkování).

Chcete uspořádat tuto akci ve vašem městě, chcete se připojit k organizátorům u vás v regionu, rádi byste akci propagovali? Kontaktujte organizátory na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Za přípravný tým

Dáša Sláčalová

 

ROZALIO

http://www.rozalio.czhttps://www.facebook.com/Rozalio-os-173829189320982/

POOČKOVÁNÍ

http://www.poockovani.czhttps://www.facebook.com/poockovani/

 


Darujme

 

Doporučujeme


  

 

  Hnutí za aktivní mateřství

 

 

A centrum

 

Unie porodních asistentek

 

Meduňka - rodinný měsíčník o alternativních cestách ke zdraví

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Archivace stránek