VIII. očkovací fórum

Zveme všechny opět po roce na

                VIlI. očkovací fórum

které se koná od soboty 8. 9. do neděle 9. 9. 2012
v Sedlištích u Kostelce nad Černými lesy.

Letošní fórum bude opět dvoudenní, aby bylo dost času osobně se seznámit, vyměnit si zkušenosti a jít třeba i na procházku.
Setkání je určeno jak rodičům, kteří už mají s očkováním své zkušenosti, tak těm, kteří informace teprve hledají. Vítáni jsou i zástupkyně a zástupci dotčených profesí – pediatři, pediatričky, porodní asistentky, duly apod.

SOBOTA
            Zahájení v sobotu 8. září v 10 hodin.

Jako každý rok začneme úvodním kolečkem, kde se všichni seznámí a budou mít prostor říci, co by rádi na fóru slyšeli či o čem by sami rádi mluvili.

Sobotní odpoledne načne Zuzana Candigliota z Ligy lidských práv, která shrne právní pozadí očkovací problematiky a zodpoví případné dotazy.

Další část odpoledne bychom věnovali základním informacím, jak dosáhnout individuální volby v očkování a jak ji vhodně vybrat. A dalším otázkám, které vyvstanou z úvodního kolečka. Tato část bude spíše informativní a vzájemně sdělovací. Rádi bychom dali prostor diskusi, ve které by mohla každá rodina přispět vlastními zkušenostmi.

Letošního setkání  se zúčastní též socioložka Jaroslava Hasmanová Marhánková, která se věnuje výzkumu postojů lidí k očkování a jejich zkušenostem s medicínským systémem a ráda by spolupráci s ROZALIEM využila ke kontaktování rodičů, kteří by byli ochotni se podělit o své zkušenosti (součástí jejího výzkumu byl i dotazník, se kterým jste se mohli setkat na stránkách sdružení).

Ochotní účastníci letošního očko fóra se mohou zúčastnit skupinového rozhovoru v rámci sociologického výzkumu. Ten bude koncipován jako neformální diskuze nad vlastními zkušenostmi a postoji k očkování. Výstupy z rozhovoru budou využity v rámci výzkumu určeného pro akademické účely, jehož cílem je rovněž otevřít širší celospolečenskou debatu nad současnou praxí očkování především z perspektivy samotných rodičů. Veškeré údaje budou samozřejmě anonymizované.

V sobotu 8. září od 17 hodin proběhne valná hromada ROZALIO o.s.. na které se budou volit noví členové výboru a to může zásadním směrem ovlivnit další práci sdružení!

Letošní setkaní by mělo být nejen „sdílecí“ a informativní, ale také pracovní. ROZALIO se nyní nachází ve stavu personální nouze a je velmi nutné práci ve sdružení rozdělit a nabídnout aktivní zapojení dalším členům.
Od toho se bude následně odvíjet konkrétní rozpracovaní dalších postupů v prosazení myšlenky zrušení povinného očkování. Proto přijeďte s nápady a elánem zapojit se do práce.

NEDĚLE
                              
V 11 hodin přednáška MUDr. Judity Hofhanzlové

(klasická homeopatie, etikoterapie) o významu rodinných systémů a etikoterapii. Paní Hofhanzlová očkovací fórum navštívila před dvěma lety a její praktická a srozumitelná přednáška byla skvělá a měla velký úspěch.

Jako program nedělního odpoledne nabízíme zatím tři různé možnosti „tematických setkání“: normální, přirozený porod, individuální vzdělávání a základní problematika očkování. Podle zájmu přihlášených program upravíme.

Pokud kdokoliv bude chtít konstruktivně přispět do programu, je vítán. Neméně je vítána i drobná pomoc s vařením a úklidem.

Pro tuto akci Petra Sovová s rodinou a opět nabídla útočiště v jejich domě a přilehlém okolí, tedy uprostřed lesů, polí a luk nedaleko Kostelce nad Černými lesy.

Děti v jakémkoliv počtu nejsou překážkou. Zvladatelné psy je možné vzít s sebou.

Neb je akce dvoudenní, nocovat se bude všude, kde to bude možné a pohodlné. Přespat je možné ve vlastním spacáku na zastřešené verandě u domu či ve vlastním stanu.
Těm, kteří pocestují složitě hromadnou dopravou, může Petra zapůjčit matraci a lůžkoviny (dejte vědět).
Ti, kteří jedou zdaleka či je pro ně v sobotu dopolední přesun složitý, mohou přijet už v pátek.
Ozvěte se, prosím, předem, kdy přesně dorazíte.

Uvaříme zdravě, vegetariánsky a pro všechny (snídaně, obědy a večeře). Kdo potřebuje, může si samozřejmě vařit osobní speciální stravu.

Účastnický poplatek, hradící náklady setkání, činí 130 Kč za dospělého, 50 Kč za větší dítě na den.

Pokud potřebujete vědět více, zavolejte či pište Petře 776 465 486  nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..


K ÚČASTI SE PŘIHLAŠUJTE IDEÁLNĚ NEJPOZDĚJI TÝDEN PŘEDEM, TJ. DO 1. ZÁŘÍ 2012.

                                                          Na viděnou se těší
                                                                                             Martina Suchánková a Petra Sovová
                                                                                             www.rozalio.cz, www.iham.cz


Cesta do Sedlišť

Autem:

A) Po Černokostelecké (pokračovaní Vinohradské) Želivského, Strašnice, Průmyslová (OBI), Měcholupy, Uhříněves (nebo až potud po D1), Říčany, Mukařov, Louňovice, Vyžlovka, Kostelec n. Č. Lesy (neodbočí se ale do něj), odbočka doleva - Brník - po 200m - odbočka Svatbín. Ve Svatbíně zatáčka "S" v druhém zatočení odbočka doprava do polí - asfaltka - okolo lesa - asfaltka končí - pokračuje panelová cesta z kopce - mezi dvěma lípami – panelkakončí – ještě pár metrů po cestě. Jste tam.
 


B) Po kolínské (Jarov, Počernice, Běchovice, Újezd, Úvaly, Rostoklaty, Český Brod), za Českým Brodem odbočka doprava směr Kostelec (hned vedle vysílačů), stále po hlavní a zde narazíte na zátaras se značkou slepá ulice. Neklesejte na mysli (oblížďka je krátká), dejte se doleva, projedete vesnicí Kšely a v další vesnici Vitice se dejte za stopkou doprava. Dojedete do Chotýše, dáte se doprava obcí dolů a před pravotočivou zatáčkou zabočíte vlevo (předposlední odbočka ve vsi) - úzká asfaltka, přejede se můstek, dojede se na konec asfaltky, kde začíná polní cesta - trochu vypadá, že není moc průjezdná - ale ničeho se neobávejte. Po ní se pomalu jede a jede, až se k nám dojede.

Hromadnou dopravou:

Z Prahy z Hájů busem číslo 381 a 387 do Kostelce nad Černými lesy nebo z Masarykova nádraží vlakem do Českého Brodu. Od nádraží jezdí autobusy 409 do Svatbína a 422 do Chotýše (1,5 km od nás). Ozvěte se, budete-li potřebovat odvoz od vlaku či busu.