XI. očkovací fórum

Zveme všechny opět po roce na

XI. očkovací fórum

které se koná od soboty 5. 9. do neděle 6. 9. 2015 v Sedlištích u Kostelce nad Černými Lesy.

Letošní fórum bude opět dvoudenní, aby bylo dost času osobně se seznámit, vyměnit si zkušenosti a jít třeba i na procházku.

Setkání je určeno jak rodičům, kteří už mají s očkováním své zkušenosti, tak těm, kteří informace teprve hledají.  Vítáni jsou i zástupkyně a zástupci dotčených profesí – pediatři, pediatričky, porodní asistentky, duly apod.

 

SOBOTA

Zahájení v sobotu 5. září v 9:45 hod.

Letošní rok přínáší změnu a to hned v úvodu začněme rovnou přednáškou.

Ve 10 : 00 začne přednáška MUDr. Tomáš Lebenharta

Jeho přednáška se bude týkat nejen očkování, ale i konceptu péče o zdraví  pojímaném v celostního přístupu k člověku

MUDr. T. Lebenhart je celostní lékař, pracující převážně s autopatii a etikoterapií, mimo jiné autor knih Svlékl jsem bílý plášť a Bez pláště. Více o něm zde: http://www.homeopat.mypage.cz/rubriky/mudr-tomas-lebenhart

Odpolední blok začneme úvodním kolečkem, kde se všichni seznámí a budou mít prostor říci, co by rádi na fóru slyšeli či o čem by sami rádi mluvili.

Odpolední programu bychom věnovali základním informacím o očkování

- jak dosáhnout individuální volby v očkování

- výběr vakcín - registrované i neregistrované vakcíny

- nežádoucí reakce na očkování

- právní možnosti

- přijímání do předškolních zařízení

- očkování v zahraničí

Zuzana Candigliota a Tereza Hruba z Ligy lidských práv povedou blok na téma – Aktuální právní situace v očkování

NEDĚLE

Od 10 hod bude probíhat blok týkající se zdravotního práva stran očkování a informovaného souhlasu.

- komunikace s lékařem

- negativní revers

- práva dětí a rodičů při lékařské péči

- práva zdravotníků

Další část odpoledne i odpoledne bude koncipována podle otázek a požadavků, které vyvstali z úvodního sobotního kolečka a dosud nebyli prodiskutovány

Rádi bychom dali prostor diskusi, do které by mohla každá rodina přispět vlastními zkušenostmi.

V neděli 6. září od 15 hodin proběhne valná hromada ROZALIO, která je nutná pro transformaci

občanského sdružení na spolek a také se budou volit noví členové výboru a to může zásadním směrem ovlivnit další práci sdružení!

Letošní setkaní by mělo být nejen „sdílecí“ a informativní, ale také pracovní. ROZALIO se nyní nachází ve stavu personální nouze a je velmi nutné práci ve sdružení rozdělit a nabídnout aktivní zapojení dalším členům.

Od toho se bude následně odvíjet konkrétní rozpracovaní dalších postupů v prosazení myšlenky zrušení povinného očkování. Proto přijeďte s nápady a elánem zapojit se do práce.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pro tuto akci Petra Sovová s rodinou opět nabídla útočiště v jejich domě a přilehlém okolí, tedy uprostřed lesů, polí a luk nedaleko Kostelce nad Černými Lesy.

Děti v jakémkoliv počtu nejsou překážkou. Zvladatelné psy je možné vzít s sebou.

Neb je akce dvoudenní, nocovat se bude všude, kde to bude možné a pohodlné. Přespat je možné ve vlastním spacáku na zastřešené verandě u domu či ve vlastním stanu.

 Těm, kteří pocestují složitě hromadnou dopravou, může Petra zapůjčit matraci a lůžkoviny (dejte vědět).

Ti, kteří jedou zdaleka či je pro ně přesun v sobotním dopoledni složitý, mohou přijet už v pátek.

Ozvěte se, prosím, předem, kdy přesně dorazíte!

Uvaříme zdravě, vegetariánsky a pro všechny (snídaně, obědy a večeře). Kdo potřebuje, může si samozřejmě vařit osobní speciální stravu.

Účastnický poplatek, hradící náklady setkání, činí 140 Kč za dospělého, 60 Kč za větší dítě, 30 Kč za menší dítě na den. Kojenci a psi zdarma.

      Pokud potřebujete vědět více, zavolejte či pište Petře 776 465 486  nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

       K ÚČASTI SE PŘIHLAŠUJTE IDEÁLNĚ CO NEJDŘÍVE                                                     

Na viděnou se těší

Martina Suchánková a Petra Sovová

www.rozalio.cz, www.iham.cz

Cesta do Sedlišť

Autem:

A) Po Černokostelecké (pokračovaní Vinohradské) Želivského, Strašnice, Průmyslová (OBI), Měcholupy, Uhříněves, Říčany, Mukařov, Louňovice, Vyžlovka, Kostelec n. Č. Lesy (neodbočí se ale do něj), odbočka doleva na Brník - po 200m - odbočka Svatbín. Ve Svatbíně zatáčka "S" v druhém zatočení odbočka doprava do polí - asfaltka - okolo lesa - asfaltka končí - pokračuje panelová cesta z kopce - mezi dvěma lípami – panelová silnice končí –ještě pár metrů po cestě. Jste tam.

B) Po Českobrodské (Jarov, Počernice, Běchovice, Újezd, Úvaly, Rostoklaty, Český Brod), za Českým Brodem odbočka doprava směr Kostelec (hned vedle vysílačů), stále po hlavní, projede se samota Chrást, obec Krupá za ní odbočit doleva na Svatbín, ve Svatbíně zatáčka „S“, až budete mít po pravé ruce dřevěnou maringotku zabočte doleva- asfaltka - okolo lesa - asfaltka končí - pokračuje panelová cesta z kopce - mezi dvěma lípami – panelová silnice končí –ještě pár metrů po cestě. Jste tam.

  

Hromadnou dopravou:

Z Prahy z Hájů busem číslo 381 a 387 do Kostelce nad Černými lesy nebo z Masarykova nádraží vlakem do Českého Brodu. Od nádraží jezdí autobusy 409 do Svatbína a 422 do Chotýše (1,5 km od nás). Ozvěte se, budete-li potřebovat odvoz od vlaku či busu.