Pandemie je výmysl, tvrdí šéf evropského zdravotnictví

Brusel - Podle prezidenta Zdravotnického výboru Rady Evropy Wolfganga Wodarga žádná pandemie prasečí chřipky neexistuje.

Hysterii kolem šíření strachu z nákazy virem A/H1N1 prý nepřímo šířily farmaceutické společnosti, které lobbovaly ve světové zdravotnické organizaci (WHO) za vyhlášení pandemického stavu, tvrdí se ve zprávě evropské zdravotnické rady.

Poté, co WHO vydala prohlášení, že svět čelí pandemii, začaly vlády států po celém světě zběsile objednávat vakcínu, kterou, jak se nyní ukazuje, vůbec nepotřebují. Podle Wodara tak výrobci očkovacích látek na lidském strachu vydělali miliardy dolarů.
 
Šéf Zdravotnického výboru proto navrhuje zřídit zvláštní vyšetřovací tým, která by měl chování výrobců léčiv prošetřit. Návrhem by se nyní měla zabývat Rada Evropy.

Wodarg označuje případ prasečí chřipky za zdravotnický skandál století. "Máme tu mírnou chřipku a falešnou pandemii," dodal. Ve zprávě Zdravotnického výboru Rady Evropy se doslova píše, že farmaceutické společnosti mají ve strukturách WHO své lidi, kteří na vyhlášení pandemie soustavně „pracovali."

Své lidi navíc výrobci vakcín měli prý i v dalších zdravotnických institucích. Zpráva konkrétní lidi ani úřady nejmenuje, ale například britský server DailyMail připomíná případ z minulého roku, kdy se ukázalo, že poradce britské vlády pro prasečí chřipku Roy Anderson má nemalý vlastincký podíl ve farmaceutické společnosti GlaxoSmithKline.

Celý článek naleznete na : http://aktualne.centrum.cz/zahranici/evropa/clanek.phtml?id=657636