Ministerstvo zdravotnictví souhlasí se zodpovědností státu za očkování

18.8.2015

Ministerstvo zdravotnictví chce uzákonit zodpovědnost státu za poškození zdraví dětí povinným očkováním, jež nezpůsobí chyba lékaře či vadná vakcína, řekla mluvčí ministerstva Štěpánka Čechová. Reagovala na doporučení Nejvyššího soudu, který stejně jako na počátku února Ústavní soud doporučil, aby ministerstvo sňalo z lékařů finanční odpovědnost za poškození zdraví dětí po povinném očkování.

Číst dál...

V médiích se objevila zpráva o zodpovědnosti za škody způsobené očkováním

18.8.2015

V pondělí, 17.8.2015 , prolétla jako blesk všemi médii zpráva poukazující na rozsudek Nejvyššího soudu o zodpovědnosti za poškození způsobeném očkování. Rozsudek byl vynesen 27.5.2015

Číst dál...

Vitalia.cz - Jaká očkování je třeba do školky?

18.8.2015

Ministerstvo vydalo nové stanovisko

Do školek smí pouze děti řádně očkované. Ministerstvo zdravotnictví nyní rozesílá hygienikům a pediatrům stanovisko, v němž tento požadavek upřesňuje. Konkrétně jde o tzv. hexavakcíny a MMR.

Číst dál...

Rodiče dětí poškozených očkováním vydali brožuru, zaštítil ji Svaz pacientů České republiky

 

18.8.2015

Osobní zkušenosti s nežádoucími účinky po očkování motivovaly rodiče k sepsání příběhů a vydání brožury s názvem „Jak zasáhl systém očkování do života některých rodin.“ Brožuru zaštítil Svaz pacientů ČR.

Číst dál...

Výjádření etického panelu k pořadu Nedej se plus - Utajená data

3.6.2015

Níže naleznete přiložené pdf s vyjádřením k pořadu nedej se plus - Utajená data, který se otevřeně věnoval problematice nežádoucích účinků očkování

Číst dál...

Reakce na článek Pavla Kasíka s názvem Nebezpečné očkování? Vyvracíme mýty a konspirační teorie z reportáže ČT

25.6.2015

 

Autorka Terezie Hettová

 

Odkaz na článek zde: http://technet.idnes.cz/reportaz-cd-nedej-se-utajena-data-ockovani-fii/veda.aspx?c=A150618_185307_veda_pka#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=clanek-box

 

Článek, který se objevil 23. 6. 2015 na serveru idnes.cz, na první pohled působí jako snaha o objektivizaci reportáže, která byla odvysílána v ČT 7. 6. 2015, a která vzbudila nebývalý rozruch. V některých ohledech má autor pravdu, avšak tyto věci nejsou ve vztahu k důvěryhodnosti a informačnímu přínosu reportáže příliš relevantní. Po podrobnějším prozkoumání zjistíme, že jednotlivé body jeho článku nejsou často nic jiného než překrucování pravdy, bagatelizace a selektivní manipulace s fakty. Taktéž zdroje kritiků této reportáže, jejichž vyjádření se v článku objevují, zcela chybí. Článek pana Kasíka má sám ty stejné nedostatky, které na reportáži pan Kasík kritizuje.

Číst dál...

Reakce autorky reportáže „Utajená data“ (Nedej se plus,čt)

26.6.2015

Článek v Technet.cz (Nebezpečné očkování? Vyvracíme mýty a konspirační teorie z reportáže ČT) 

http://technet.idnes.cz/reportaz-cd-nedej-se-utajena-data-ockovani-fii-/veda.aspx?c=A150618_185307_veda_pka#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=clanek-box

se tak úporně a očividně snaží zpochybnit reportáž věnovanou problematice očkování , že vyvolává pohybnosti sám o sobě. Autor článku, pan Kasík, rozporuje jasně průkazná doložitelná data a fakta, na druhé straně přináší pseudodůkazy naprosto neslučitelné s etikou objektivní žurnalistiky.
Přestože autor článku má mou reakci k dipozici , přímo cituje pouze žalovatelné pomluvy a urážky pana Cikrta ze Zdravotnického deníku. Moje argumenty k nepravdivým a zavádějícím tvrzením explicitně neuvádí. Proč ? Proč je má argumentace skrytá v nenápadném linku , který autor článku zmiňuje na úplně jiném místě ? Stejné je to i s nepodloženým tvrzením prof Hořejšího . Obdobnou metodu aplikuje na účastníky televizní reportáže , které Zdravotnický deník také dehonestoval a zpochybňoval. Nehodlám reagovat na množství nesmyslů v tomto článku zmiňovaných , který se tváří se jako nestranná analýza . Z argumenace dokonce vyplývá, že autor tohoto článku mou reportáž snad ani neviděl.

Číst dál...

Reakce autorky reportáže ČT na článek v Zdravotnickém deníku (Utajená data - Nedej se plus)

23.6.2015

Autorka článku ve Zdravotnickém deníku, Ludmila Hamplová, mě obviňuje z konspiračních teorií, ničím nepodložených tvrzení , manipulace s fakty, šíření lži atd. , kterých jsem se měla dopustit ve své reportáži věnované problematice očkování.

Číst dál...

Deník referendum - Korupce a pavěda v očkování

19. 6. 2015        

Mojmír Řehořek - komentář

V diskuzi o očkování se často objevuje názor, že neočkované děti jsou černými pasažéry tzv. kolektivní imunity, protože čerpají z ochrany proti nemocím, kterou společně poskytují očkovaní lidé.

Číst dál...

Miluše Horská blog - Nejsem proti očkování, ale odmítám vysoké pokuty pro školy

23.6.2015

Povinné očkování a způsoby jeho vynucování jsou témata, která aktuálně polarizují naši společnost. Vyvolává mnohé negativní emoce a rostoucí nedůvěru veřejnosti ve zdravotní politiku státu a způsoby rozhodování o ní.

Číst dál...

Lidovky.cz - Sporná reportáž ČT o očkování dráždí dál. Dvořák žádá její prověření

18.6.2015

PRAHA Kontroverzní reportáž České televize o očkování vyvolala mezi odbornou i laickou veřejností ostrou diskusi. Diváci nyní rozesílají kritické reakce a jeden z nich svoji stížnost adresoval přímo Radě ČT. Právě na jeho popud se generální ředitel Petr Dvořák rozhodl, že vysílání nechá prověřit Etickým panelem.
Číst dál...

Reakce spolku ROZALIO na článek ve ZD k pořadu ČT Nedej se plus

13.6.2015

Dovolujeme si reagovat na článek „Jak hluboko klesla Česká televize? Až ke konspiračním teoriím o zdraví!“ redaktorky Ludmily Hamplové (dále jen článek) doplněný komentářem šéfredaktora pana Tomáše Cikrta.

http://www.zdravotnickydenik.cz/2015/06/jak-hluboko-klesla-ceska-televize-az-ke-konspiracnim-teoriim-o-zdravi/

Tento článek je ukázkou provakcinační mediální tvorby a používá všechny techniky a způsoby, které současně sám vyčítá zjevně nenáviděné protistraně. Kritizovaná reportáž ČT i tento mainstreamově vysoce poplatný bulvární článek Zdravotnického deníku zaslouží komentář s určitým nadhledem věcí, které byly protikladně sděleny laické veřejnosti.

Číst dál...

TISKOVÁ ZPRÁVA WILLIAMA THOMPSONA Ph.D. - 27. SRPNA 2014 - PRACOVNÍKA CDC

uveřejněná na stránkách právnické kanceláře MORGAN VERKAMP LLC, CINCINNATI, OHIO, USA, která ho zastupuje v pozici whistleblowera

27. srpen, 2014 – Tisková zpráva

Číst dál...

ČT2 Nedej se plus - utajená data

7.6.2015

Když se nedávno provalil podvod s falšováním dat uvnitř CDC, což je americký Úřad pro prevenci a kontrolu nemocí, naše média mlčela. Nereagovalo ministerstvo zdravotnictví ani hlavní hygienik. Jde přitom o vážný případ, neboť zamlčená fakta naznačují, že některé vakcíny mohou způsobovat poruchy centrálního nervového systému a následně těžká onemocnění. Ukázalo se totiž, že vědci ze CDC řadu let tajili data prokazující zvýšené riziko autismu u chlapců očkovaných v raném věku vakcínou MMR. A protože trh je globální, týká se to přirozeně i nás.

Číst dál...

Mediální výstupy ze semináře o očkování 3.3.2015 v PS

4.3. 2015 Praha

 

V úterý 3.března 2015 jsme se zúčastnili dvou seminářů na půdě poslanecké sněmovny, jejichž společným tématem bylo očkování

Na dopoledním semináři, který byl pořádán poslanci Ninou Novákovou a Janem Farským, představila za LLP pozměňovací návrh právnička Zuzana Candigliota a následně představili svůj pozměňovací návrh též poslanci Nováková a Farský

Číst dál...

Český rozhlas - (Ne)bezpečné očkování?

Svobodná volba v otázce očkování u nás možná není. Nejde ale jen o to, zda očkovat. Nálepkuje se: lékaři pro a rodiče proti. Naprostá většina rodičů své děti očkovat chce. Požadují ale individuální přístup a to, aby se očkovalo bezpečně. Dokument v širším kontextu mapuje nejnovější události kolem očkování.

Číst dál...

Lidovky .cz Povinné očkování je pozůstatek komunismu, tvrdí zastánci svobodné volby

22.5.2015

Poslanci tento týden schválili novelu o ochraně veřejného zdraví, jejíž součástí je i pasáž o povinném očkování dětí. Poslanci potvrdili, že nadále nebude možné očkovat děti bez souhlasu rodičů ale zamítli návrh na zavedení individuálních očkovacích plánů. Zastánci svobodné volby jsou proti. „Systém drží pod krkem rodiče, doktory i ředitele škol. Dítě přitom nikoho nezajímá,“ říká v rozhovoru pro Lidovky.cz Martina Suchánková z občanského sdružení Rozalio usilující o svobodnou volbu očkování.

Číst dál...

Tribune.cz - pacienti zvolili lékařem roku Ludmilu Elekovou

4.05.2015 11:36
Zdroj: www.tribune.cz
Autor: ivb
V anketě Lékař roku v kategorii Praktický lékař zvítězila známá odpůrkyně očkování MUDr. Ludmila Eleková. Redakci MT to potvrdil Jiří Hlaveš z Unie pacientů, která anketu vyhlašuje. MUDr. Eleková je praktická lékařka z Prahy, která se zabývá také homeopatií.
 
Číst dál...

Z.C. Blog - Apríl a násilné očkování v Poslanecké sněmovně

23. 4. 2015  14:21 - Zuzana Candigliota,    

 Tak jako aprílové počasí a tak jako aprílové vtípky to vypadalo během měsíce dubna v Poslanecké sněmovně. Začalo to otevřeným dopisem proti zaváděné možnosti násilného očkování. Reakce hygienika Valenty - já a Liga lidských práv lžeme. Prý hromadné očkování dětí ve školách bez souhlasu rodičů nehrozí, ale krátce na to ministr přichází s návrhem zavést lékařské prohlídky ve školách.  Reakce předsedy zdravotního výboru Vyzuly - novela se stahuje z projednávání. Sdělení poslankyně Markové - o otázce očkování bez souhlasu se povede diskuze na zdravotním výboru. Ve skutečnosti ovšem stažena nebyla, žádná diskuze neproběhla a represivní návrh jde 28. 4. do druhého čtení.

 

Číst dál...

Vitalia.cz - Hliník a vakcinační adjuvans – kritické téma pro obhajobu očkování

8.4.2015

Vakcinační adjuvans opravdu nejsou vůči organismu bezpečné a šetrné látky. Protože z principu věci vůbec nemohou být.

Číst dál...