Zuzana Candigliota - Kdo stojí za návrhem očkování bez souhlasu?

2.4.2015

Překvapivě se ukázalo, že za nenápadným návrhem otevřít možnost očkování bez souhlasu (což znamená i proti vůli) jednotlivce nebo jeho zákonných zástupců, stojí Ministerstvo zdravotnictví a jeho hlavní hygienik Vladimír Valenta. Je to přitom on, kdo neustále do médií prohlašuje, že s novelou zákona o ochraně veřejného zdraví údajně k žádným výrazným změnám nedochází a že pouze dochází ke snižování sankcí.

 

O nenápadně schváleném pokusu rozšířit i na očkování možnost nucené zdravotní péče jsem informovala v článku před týdnem. Jen pro připomenutí – návrh ve znění „bez souhlasu se též poskytují zdravotní služby stanovené k předcházení vzniku a šíření infekčních onemocnění zákonem o ochraně veřejného zdraví nebo v nezbytném rozsahu na jeho základě“ by znamenal vynětí pravidelného očkování z režimu svobodného informovaného souhlasu a možnost provádět očkování bez informování a souhlasu (při nepozornosti) a dokonce i proti vůli rodičů.

Číst dál...

Candigliota blog : Poslanci přitvrzují na maximum – chystají očkování proti vůli rodičů

26.3.2015

Nejprve Ministerstvo zdravotnictví vsunulo do právě projednávané novely zákona o ochraně veřejného zdraví změny přitvrzující represi k vymáhání povinného očkování, poslanci zdravotního výboru ovšem chtějí přitvrdit ještě více a pokoutně zavést očkování bez informovaného souhlasu, tedy očkování proti vůli rodičů. Bohužel to není apríl.

Číst dál...

Respekt.ihned.cz - Lékařům se nechce hlásit vedlejší účinky očkování

31. 3. 2015   | aktualizace: 1. 4. 2015  09:51

S poslankyní Ninou Novákovou o navrhovaných změnách v zákoně,který určuje i pravidla očkování

Číst dál...

Candigliota blog : Stěžovatelka, která pokutu za odmítnutí očkování dotáhla k ústavnímu soudu:

Jsem ráda, že náš případ vyvolal takovou diskuzi.

24. 3. 2015  19:28 - Zuzana Candigliota, + anonymní stěžovatelka před Ústavním soudem, čtenost: 1112x, karma: 24,86

 
Před měsícem plénum Ústavního soudu rozhodlo o tom, že povinné očkování a možnost ukládat pokuty rodičům za jeho nesplnění je v souladu s Ústavou. Případ zastupuje Liga lidských práv a ještě není u konce. Zde přináším vyjádření stěžovatelky, která pracuje jako terapeutka autistických dětí a u svého dítěte odmítla očkování hexavakcínou:
Číst dál...

Vitalia - Nepřijmou vám neočkované dítě do školky?

Přesto podejte přihlášku!

 

Vážení rodiče, pokud jste to právě vy, kteří máte neočkované nebo neúplně očkované dítě, které vám s velkou pravděpodobností letos nepřijmou do mateřské školky, čtěte prosím pozorně následující článek, může se vám to vyplatit.

Rozhodně byste totiž měli alespoň podat přihlášku. Proč? Protože v budoucnu můžete být finančně odškodněni. Nebude se přitom jednat právě o malé a zanedbatelné částky.

Číst dál...

Lidovky.cz - Odpovědnost za poškození očkováním by měla nést vláda, říkají poslanci

13.3.2015

 

PRAHA Stát by měl nést odpovědnost za vážné poškození dětí očkováním a zákonem umožnit očkování dětí podle individuálního plánu. Členové poslaneckého klubu TOP 09 a Starostové Nina Nováková a Jan Farský předloží pozměňovací návrh k novele zákona o ochraně veřejného zdraví na jednání Sněmovny 10. března.

Uvedli to na úterním sněmovním semináři k očkování s tím, že zrušení povinného očkování dětí požadovat nebudou.

Číst dál...

Reakce na článek "Noční můra z Berlína: německé (ne)očkování na vlastní kůži"

8.3.2015

Reakce na článek paní Jonášové "Noční můra z Berlína: německé (ne)očkování na vlastní kůži", který se 4. 3. 2015 objevil na webu Lidových novin

Odkaz na článek:

http://relax.lidovky.cz/nocni-mura-z-berlina-nemecke-ne-ockovani-na-vlastni-kuzi-pjs-/zajimavosti.aspx?c=A150302_152657_ln-zajimavosti_ape

Celý článek je snůška zkreslených informací a lží, nic víc. Autorka nejenom že o očkování vůbec nic neví, ale ještě se nezdráhá využít tragédie německé rodiny, které zemřel hlapeček (příčina se stále prošetřuje), použít ke své očkovací propagandě. Takhle se šíří panika…

Ten článek by se měl jmenovat spíš „Jak šířit paniku na základě dezinformací“. Ale pojďme si to probrat pěkně popořádku.

Číst dál...

Reakce na článek J.X.D. v Reflexu

Zveřejňujeme reakci prof. Strunecké a kolektivu na článek J.X. Doležala "Biomatkám sklaplo, očkování zůstalo povinné" v Reflexu ze dne 24.2.2015

Do mediální smršti, kterou vyvolalo rozhodnutí Ústavního soudu o očkování dne 23. 2. 2015, cítil zjevně zcela nutkavou potřebu zasáhnout svým „kvalifikovaným“ pohledem1 kuřák marihuany a nositel titulu Mediální mrdka 2005 (citováno z jeho profilu) Doležal. Jeho výrazy, kterými nazývá matky dětí, jejichž děti byly postižené následky očkování je nám proti mysli opakovat, avšak nikdy bychom si ani nepomysleli, že něco takového může otisknout časopis pro širokou čtenářskou obec. Nemůžeme však nechat bez povšimnutí jeho hodnocení situace v oblasti očkování, protože co věta, to důkaz, že neví, o čem píše. Děkuje dokonce Bohu za to, že ústavní soud (podle jeho domněnek) patrně sdílel stejné argumenty jako on a nevyhověl „nedepilovaným biomatkám s vytřeštěnýma očima“, které požadovaly, aby do jejich dětí lékaři nepíchali jehlou.

Číst dál...

RESPEKT- Ústavní soudci se zalekli a ponechali očkovací povinnost

24.2.2015

Téměř devět tisíc rodičů podepsalo petici proti novele zákona o ochraně veřejného zdraví, která zpřísňuje sankce za neočkování dítěte. Stále více rodičů totiž chce spolurozhodovat o tom, proti čemu a v jakém věku bude jejich dítě očkováno. To v Česku není možné, očkovací kalendář stanovuje vyhláška ministerstva zdravotnictví - a ta je pro rodiče povinná

Číst dál...

Deník.cz - Ústavní očkování

Ivan Hoffman  24.2.2015

S požehnáním Ústavního soudu se u nás bude i nadále povinně očkovat. S názorem, že by očkování mělo být dobrovolné, se včera ústavní soudci neztotožnili a nechali na ministerstvu zdravotnictví, aby rozhodovalo, co je pro děti dobré. Faktem je, že u nás má očkování dlouhou tradici a jedná se o proceduru, která je úspěšně testována na lidech. Díky vakcinaci se podařilo vymýtit řadu nemocí, na které se kdysi umíralo. Proto to kritici očkování mají u nás těžké. Jednotlivé případy, kdy očkování uškodilo, se berou pouze jako výjimky potvrzující pravidlo.

Číst dál...

ČT24: ÚS: Ministerstvo zdravotnictví může nařizovat očkování dětí

 

Brno – Stížnost zamítnuta, očkování dětí je povinné a může ho i nadále nařizovat ministerstvo zdravotnictví. Takový je nález pléna Ústavního soudu, který rozhodoval o podnětu na zrušení části zákona o ochraně veřejného zdraví. Norma umožňuje ministerstvu vyhláškou stanovit povinné vakcíny. Ty jsou v Česku v současnosti určeny jen dětem a jde o prevenci proti devíti nemocem. Za nedodržení povinnosti očkovat hrozí rodičům pokuta až 10 tisíc korun. Ústavní soudci zároveň vyzvali zákonodárce k zamyšlení nad tím, aby byly vedle sankcí pro odpůrce očkování zavedeny i kompenzace pro ty, kterým povinné očkování způsobí zdravotní komplikace.

 

Číst dál...

Očkovací novela zlikviduje organizátory akcí pro děti, tvrdí starostové

19.2.2015

 Ke kritice novely, která mění pokuty za nedodržení povinného očkování, se přidaly menší města a obce. Tvrdí, že budou dostávat vyšší a častější pokuty, pokud na tábor nebo lyžařský kurz vezmou dítě bez toho, aniž by si prověřili, že jej rodiče nechali očkovat všemi povinnými látkami. Hlavní hygienik ČR to odmítá a považuje tvrzení za dezinterpretaci návrhu novely.

 
Číst dál...

Novela o ochraně veřejného zdraví prošla do dalšího čtení

Novela o ochraně veřejného zdraví prošla do dalšího čtení.
Ta byla pak vrácena zpět do ZV, ale znamená to, že otázka sankcí kolem očkování nebyla nijak řešena a námi navržený pozměňovací návrh zůstal bez povšimnutí a pokuty ponechány v navhované výši.

Číst dál...

O povinném očkování na Radiožurnálu

8.1.2015 se na stanici zpravodajské stanci Českého rozhlasu se v publicistickém pořadu 60 munut diskutovalo o povinném očkování 

Hovořili Mgr Zuzana Candigliota spolu s Prof. MUDr. Romanem Prymulou 

Číst dál...

Novela vymáhá povinné očkování pokutami pro lékaře i školky

Zveřejněno na serveru www.vitalia.cz

Novela vymáhá povinné očkování pokutami pro lékaře i školky

Návrh zákona přitvrzuje pravidla, pokud jde o očkování dětí. Organizátorům škol v přírodě, táborů a dalších zotavovacích akcí podle něj hrozí pokuta 100 000 Kč za přijetí neočkovaného dítěte, rovněž mateřským školám a provozovatelům tzv. dětských skupin až půlmiliónová pokuta za přijetí dítěte bez kompletního očkování.

Dětští lékaři mají být postiženi pokutou až do výše tří miliónů korun za nesplnění povinnosti provést povinné očkování a dvou miliónů, pokud nenahlásí hygienické stanici své neočkované pacienty.

Číst dál...

Rozhovor s Martinou Suchánkovou v ČRo Radioforum 13.1.2015

Český rozhlas Radiforum rozhovor s Martinou Suchánkovou na téma povinného očkování:

Má být očkování povinné?

Záškrt, tetanus a černý kašel, spalničky, zarděnky a příušnice - tato a další spojení znají velmi dobře především rodiče, dětští lékaři a další specializovaní lékaři. Společným jmenovatelem je povinné očkování dětí. Podle návrhu nového zákona mají hrozit tisícové sankce lidem, kteří nechtějí dát svým potomkům povinné vakcíny. A až miliony korun by pak platili pediatři, kteří je k očkování nepřesvědčí.

Část poslanců se k projednávané novele zákona o ochraně veřejného zdraví postavila odmítavě, přísné postihy za porušení povinného očkování by měly podle nich ze zákona zmizet. Dalším politikům vadilo, že se děti bez předepsaného očkování nedostanou do školek, dětských skupin či na některé dětské akce.

Číst dál...

Článek "Tři miliony pokuta za neočkování...... "

Další ze zajímavých článků o sankcích pro lékaře a organizace :

 

Tři miliony pokuta ze neočkování? To rozbouřené vášně mezi odpůrci a příznivci vakcinace rozhodně neuklidní

Organizace, které pečují o děti ve věku do tří let, nebudou moci poskytovat své služby dětem, které nebudou očkovány dle požadavků Ministerstva zdravotnictví. Dopad to bude mít na dětské skupiny, školky či tábory a zotavovací aktivity.

Organizátorům škol v přírodě, táborů a dalších zotavovacích akcí by mimoto mohla hrozit pokuta 100.000 korun za přijetí neočkovaného dítěte, mateřským školám, provozovatelům dětských skupin by v případě platnosti zákona hrozila pokuta 500.000 korun za přijetí neočkovaného dítěte. Dále jsou zpřísňovány podmínky pro práci lékařů, kterým hrozí pokuta až 3 miliony korun za neočkování dítěte a až 2 miliony za nesdělení informací o očkování svých pacientů.

Návrh zákona, který zpřísňuje povinnosti dětských zařízení vzhledem k očkování dětí, připravila vláda. Tento týden 8. ledna jej projedná Výbor pro zdravotnictví a sociální politiku Poslanecké sněmovny. Zákon je na stole od července loňského roku – výbor se jím v prvním čtení zabýval už na podzim, kdy projednání přerušil.

Více čtěte zde:

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Tri-miliony-pokuta-za-neockovani-deti-To-rozbourene-vasne-mezi-odpurci-a-priznivci-vakcinace-rozhodne-neuklidni-352878

Video "Farmaceutické lobby"

Většině z nás se již podařilo shlédnout tento film o klinických testech na YT  https://www.youtube.com/watch?v=KoTcEltMnuc&feature=youtu.be

Cituji autorku :

To video vzniklo podle knihy "Zkorumpovaná farmacie" pro potřeby článku doprovozeného videem, který jsme měli udělat na Deník referendum.

Ač je to nahrané je to podle klasických praktik, které jsou v knize vyrešeršované. Zde odkaz, ke kterému to patřilo:

http://denikreferendum.cz/clanek/18010-farmacie-jakoby-na-zdravi-nezalezelo

Přepis článku ze Zdravotnických novin z 1.9.2014 č. 19

Dostal se k nám zajímavý článek, jehož volný přepis je zde:

originál lze najít v tisku č. 19 Zdravotnické noviny ze dne 1.9. 2014 článek v rubrice Názor, autor MUDr. Josef Havlík
 -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
V poslední době stále roste počet rodičů, kteří se k očkování staví negativně či se značnou rezervou.
Možná z důvodu, že skupina lidí, kteří o očkování přemýšlejí a shromažďují informace je stále hlasitější. Je tedy zjevné, že tato akce vyvolala také reakce. Řada nejasností, nepravdivých informací a lživých a manipulativních jednání vede k zamyšlení.

Neustále slýcháme, že rodiče, kteří nechtějí své děti nechat očkovat, jsou nezodpovědní a zanedbávají tak povinnou péči o dítě. Není to však pravdou. Takový argument neobstojí ani z hlediska českého či mezinárodního práva. Nařízení povinně očkovat bylo pouze rozhodnutí vlády ČR. Povinná očkování, zahrnuta ve vakcíně InfanrixHexa (Hexacina), obsahují tyto nemoci: tetanus,
pertusi, difterii, poliomyelitis, hepatitis typu B a invazivní infekce vyvolané hemofilem B. Druhou vakcínou, která je nutná ke splnění povinného očkování, je Priorix. Ten zahrnuje následující dětské nemoci – spalničky, zarděnky a infekční příušnice. Tato očkování jsou dána vyhláškou a státní správa proto kontroluje rozsah očkování.
A státní správa také může tuto vyhláškou ukládající povinnost doplnit či zrušit. Na druhou stranu, odpovědnost za své děti nesou pouze rodiče.
Pokud se dítěti cokoliv stane, zahrnujíce i následky očkování, zodpovědní jsou pouze rodiče. Nikoliv pediatři, kteří vakcíny píchají, ani stát, který tuto povinnost ukládá.
Položme si tedy otázku, proč by měl kdokoliv doporučovat, ukládat či dokonce nařizovat pediatrům nahlašovat rodiče neočkovaných dětí orgánům státní správy? Neexistuje žádná ohlašovací povinnost v tomto smyslu. Stát se k těmto informacím může dostat příslušnými pravomocemi a prostředky.

Číst dál...