Diskuse o povinném očkování v Českém rozhlase

24. dubna  2013 v 21:10 byla na ČRo Plus odvysílána diskuse Povinné očkování - ano nebo ne?

Hosté: předseda Vackinologické společnosti Roman Prymula a Petr Sedláček, zástupce občanského sdružení ROZALIO. Moderuje Renata Kalenská.

Pořad je možné přehrát zde: http://prehravac.rozhlas.cz/audio/2874429 nebo http://media.rozhlas.cz/_audio/2874429.mp3

ČRo Plus - stránky pořadu Pro a proti  http://www.rozhlas.cz/plus/porady/_porad/101030

Matka pořádá besedu o očkování

Zpravodajský server iDNES.cz uveřejnil článek o matce dítěte, u něhož se objevily nežádoucí účinky po očkování a která se rozhodla uspořádat osvětovou besedu pro ostatní rodiče.

Matka nevěří očkování, tak svolává rodiče na debatu, aby je varovala

Zdroj:http://brno.idnes.cz/matka-neveri-ockovani-tak-svolava-rodice-aby-je-varovala-p27-/brno-zpravy.aspx?c=A130417_1918139_brno-zpravy_lva 

Programový blok (NE)BEZPEČÍ OČKOVÁNÍ na Academia Film Olomouc

Na 48. mezinárodním festivalu populárně-vědeckých filmů, který se koná 16 - 24.4. v Olomouci, bude věnován celý programový blok očkování.

Budou zde promítnuty filmy na téma očkování a  20.04. od 14:00 proběhne panelová diskuze : (Ne)očkovat?, kde ROZALIO bude mít také svého zástupce Petra Sedláčka.

http://www.afo.cz/

 

Číst dál...

Smrtelná prasečí chřipka aneb zpět do reality

Vyjmuto z článku "Máme tu nový tunel" od Markéty Štichařové

Někde to drhne – se „zaručenými“ zprávami o stavu světa. Tak třeba: Máme tu „epidemii smrtelně nebezpečné prasečí chřipky“. Média šílí, veřejnost šílí. Prý se máme nechat očkovat. Stát uvolňuje železnou zásobu antivirotik.

A teď zpátky do reality: Každý rok napadne obyčejná chřipka zhruba 5 až 15 procent světové populace. A v České republice ročně zemře v důsledku chřipky přibližně 2000 lidí. To mimochodem představuje přibližně 2 procenta všech úmrtí. No a letošní zima prozatím podle zpráv aktuálních ke dni, kdy píšu tato slova, přinesla v důsledku prasečí chřipky 21 mrtvých. Tak kde je ta šílená morová rána? Nechce nás tu někdo vodit za nos? Neskočila média na špek kampani farmaceutických firem, které nám chtějí vnutit zbytečné očkování?

Číst dál...

V Českém rozhlase o povinném očkování

Čaj pro dva aneb Jak to vidíte

Povinné očkování - pro a proti.

ČR patří k nejproočkovanějším zemím světa. Je to dobře nebo ne? Povinné očkování - nutná praxe nebo zbytečný diktát úředníků z Ministerstva zdravotnictví, který může způsobit vážné zdravotní komplikace? (54 min)

Má být očkování povinné nebo jde o nepřiměřený zásah do lidských práv? Na naše otázky odpovídal aktivista proti povinnému očkování, tiskový mluvčí občanského sdružení ROZALIO Petr Sedláček a lékař, předsada vekcinologické společnosti Roman Prymula.

Moderuje Karolína Koubová

Pořad si můžete poslechnout zde: http://prehravac.rozhlas.cz/audio/2754167

SÚKL stáhl z trhu jednu šarži dětské hexavakcíny

Dětská vakcína Infanrix Hexa proti obrně, tetanu a dalším čtyřem nemocem se stahuje z trhu. Je u ní riziko možné mikrobiologické kontaminace z důvodu závady v jakosti. O stažení vakcíny informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). Jedná se o velikost balení 10x0,5 ml a číslo šarže A21CB191B.

Číst dál...

Video - Petr Sedláček - Potřebujeme očkování?

Rozhovor s Petrem Sedláčkem, tiskovým mluvčím sdružení ROZALIO, zda je očkování nutné a zda je přiměřené vymáhat ho silou sankcí. Video pojednává o právu na svobodnou volbu každého z nás, zda očkovat či neočkovat a zavrhuje diktát státu, který se prohlašuje za jediného kompetentního v této otázce. Odhaluje, že za deklarovanou snahou ochrany obyvatel stojí tvrdé zájmy farmaceutické lobby.

https://vimeo.com/49165783

Číst dál...

Komisaře pro očkování platí výrobci vakcín

Očkování a úplatky - Hospodářské noviny

 Lékaři, kteří rozhodují o povinném očkování, mají zakázky od farmaceutických firem

Lidé, kteří v Česku rozhodují o povinném, a tedy i z veřejného pojištění hrazeném očkování, zároveň inkasují peníze od samotných výrobců vakcín. Jak zjistily HN, někteří členové Národní imunizační komise byli placeni farmaceutickými společnostmi. 

Číst dál...

Právnička: Pokuty za odmítnutí očkování? Půjdeme k soudu

Za odmítnutí očkování u vlastních dětí má přijít pokuta. Tak rozhodl Nejvyšší správní soud, podle něhož nejde o porušení zákonných rodičovských práv. Mají rodiče, kteří očkování odmítají, ještě nějakou možnost? Proč se v mnoha případech nedokážou shodnout ani lékaři, zda ponechat očkování jako zákonnou povinnost? Na tyto i další otázky odpověděla v rozhovoru pro on-line deník TÝDEN.CZ právnička Zuzana Candigliota z Ligy lidských práv.
Číst dál...

Rozhodnutí soudu: Rodičům, kteří odmítnou očkování, hrozí pokuta

Z nového rozhodnutí Nejvyššího správního soudu (NSS) vyplývá hrozba peněžní sankce rodičům, kteří nenechají své dítě očkovat takzvanou hexavakcínou. Soud vyhověl kasační stížnosti ministerstva zdravotnictví. Rozšířený senát NSS už v dubnu v jiném rozhodnutí stanovil, že konkretizace očkovací povinnosti formou vyhlášky neodporuje ústavněprávním požadavkům. Rozhodnutí o hexavakcíně z tohoto stanoviska vychází.

Soud: Rodičům, kteří odmítnou hexavakcínu, hrozí pokuta (lidovky.cz, 4.6.2012)

Nenechají-li dítě očkovat hexavakcínou, musí rodiče počítat s pokutou (ceskatelevize.cz, 4.6.2012)

(článek obsahuje videoreportáž, kde se mimo jiné vyjadřuje Roman Prymula (předseda České vakconologické společnosti) a říká: "předpokládám, že ve velice krátké době tady nebudeme mít povinné očkování a pokud bude proočkovanost takto vysoká jako je v současné době, přejdeme na očkování nepovinné ...")

 

Farmaceutická firma pokutována za smrt 14 dětí

Zdravotnické noviny 29. 5. 2012

 Po zprávě vydané Národní správou pro medicínu, výživu a technologie (ANMAT ve španělštině) dostaly argentinské laboratoře společnosti GlaxoSmithKline Argentina od soudu (předsedal mu soudce Marcel Aguinsky) pokutu 400 tisíc pesos (1,8 milionu korun) za zabití 14 dětí při nezákonných pokusných očkováních laboratorní vakcínou.
injekce, očkování, vakcinace, vakcína

Číst dál...

Analýza: Firmy nabízejí rodičům peníze, když dají děti na pokusy

Tyden.cz 10.5.2012: Analýza: Firmy nabízejí rodičům peníze, když dají děti na pokusy

"Nechala na svém dítěti otestovat novou vakcínu, dostala čtyři a půl tisíce korun. Podle farmaceutické firmy je to běžná kompenzace cestovních nákladů, podle Ligy lidských práv finanční odměna, kterou u dětských pacientů zakazuje zákon. K zapojení ratolestí do výzkumu totiž nesmějí rodiče motivovat peníze." ...

Očkování prý ovládly farmaceutické firmy, obviněný Prymula se brání

Český rozhlas 9.5.2012 - Očkování prý ovládly farmaceutické firmy, obviněný Prymula se brání

"Liga lidských práv kritizuje tuzemský systém očkování. Její právníci tvrdí, že o něm rozhodují lidé s vazbami na farmaceutické společnosti, kteří jednostranně podporují očkování. Týká se to prý hlavně Národní imunizační komise, která řeší zmíněnou oblast na ministerstvu zdravotnictví."

Obsahuje audio: Ve večerních Ozvěnách dne diskutovali předseda České vakcinologické společnosti a ředitel Fakultní nemocnice v Hradci Králové Roman Prymula a právnička Ligy lidských práv Zuzana Candigliota

Slovenský dokument o očkování

Krátký dokument o očkování „Obchod so strachom“ natočila pro slovenskou TV TA3 scénáristka a režisérka Mária Martiniaková

Lze ho shlédnout v archivu TA3 http://www.ta3.com/clanok/13016/obchod-so-strachom.htmlV reportáži vystupují:

    * MUDr. Peter Lipták, všeobecný lékař pro dospělé z Bratislavy, člen Pracovní skupiny pro imunizaci Slovenské republiky

    * MUDr. Peter Hrabčák, gynekolog-porodník z Bratislavy, otec Petry Hrabčákové

    * prof. MUDr. Ján Štefanovič, DrSc., zakladatel imunologie v SR, lékař, imunolog, akademik Slovenské akademie věd (SAV)

    * Petra Hrabčáková, diabetička 1. typu po očkovaní ve 3 letech života, dcera MUDr. Petra Hrabčáka

    * Maxim Zambori, který se po „sdruženém“ očkovaní Prevenarem a Priorixem, stal autistickým  a jeho rodiče (viz příběh “Regres vo vývoji po očkovaní Infanrix Hexa + Priorix (MMR) + Prevenar“)

Dokument lze také najit zde: http://vimeo.com/40119480

Očkování dětí proti vůli rodičů nehrozí!

Uklidňující vyjádření ministerstva zdravotnictví  je dobrou zprávou pro rodiče i pediatry, mezi kterými se začaly šířit znepokojivé informace ohledně postupu lékařů a postihu rodičů v souvislosti snově platným zákonem o zdravotních službách, který, mimo jiné, povinné očkování nijak neupravuje.

Reportáž Tv Nova zde:

http://tn.nova.cz/zpravy/domaci/povinne-ockovani-deti-i-proti-vuli-rodicu-opravdu-jen-fama-prehled-ockovani.html

Stop očkování? Výhodný byznys může pokračovat

Tomáš Fránek, Aktuálně.cz

Brno - Způsob schvalování a propagace očkování proti různých nemocem a nákazám v Česku slouží bohatým farmaceutickým firmám k navýšení jejich zisků dosahovaných jednostrannými a manipulativními reklamními kampaněmi.

Toto tvrzení rozpoutalo soudní spor, který v Česku nemá obdoby. Liga lidských práv a matka dvou dětí totiž požádaly soud, aby zrušil několik desítek rozhodnutí ministerstva zdravotnictví, která použití očkovacích látek, za které si lidé platí, umožňovala.

Číst dál...