Vaše příběhy a úvahy

Úhel pohledu

ImageSvé dětství jsem prožila v osmdesátých letech.V období totality, nesvobody, nemožnosti vyjádřit svůj názor.
O očkování se tenkrát nediskutovalo. Sestřička zašveholila cosi o malé včeličce a ve škole  jsme se dozvěděli, jak očkování chrání proti zákeřným a strašlivým nemocem.

Uplynulo bezmála třicet let. Máme tu demokracii, období svobody a možnosti vyjádřit svůj názor. O očkování se  seriózně nediskutuje ani dnes.
Číst dál...

Jsme pripraveni i odejit z České republiky

ImageNaše dcera Anežka prošla několika očkováními, i když již v té době (nar. 2001) jsme byli proti povinnosti očkovat. Po narození syna Jana (2002) jsme již sebrali odvahu a očkovat ho nenechali. Samozřejmě jsme již v dalším očkování nepokračovali ani u dcery.

Číst dál...

Okolnosti byly nakloněny naší volbě

ImageO očkování jsme začali přemýšlet krátce před narozením staršího syna. Bylo to ke konci devadesátých let, v době, kdy informací o očkování (tedy myslím jiných než těch oficiálních) bylo mizivě málo. Internet jsme tehdy ještě neměli. Manžel v té době studoval homeopatii a právě z přednášek, které ve škole vyslechl, jsme se dozvídali první kusé informace o tom, že očkování asi nebude úplně v pořádku. Jediná kniha, která tehdy vyšla v češtině byla "Problémy s očkováním" od Randala Neustaedtera - kterou jsme hned zakoupili. Nejdříve jsme se rozhodli očkování jenom odložit a hledat další informace.

Číst dál...

Úvaha "úzkostlivé" matky - Rizika očkování versus rizika neočkování

Image Z počátku jsem neměla o rizicích spojených s očkováním žádné informace, a přesto mně z představy očkování mého dítěte běhal mráz po zádech. S očkováním jako takovým (tj. i dospělých) jsem si spojovala v podstatě jen lokální bolest po bodnutí jehlou a maximálně nějakou tu neškodnou lokální reakci. Nicméně očkování malého, velmi zranitelného kojence s nevyvinutým imunitním systémem mně přišlo jak proti rozumu, tak proti přírodě. Jelikož je však očkování dětí u nás povinné a téměř vůbec se veřejně (natož v ordinaci) nediskutuje jeho „pro a proti“ (resp. „proti“), tak jsem si pomalu sama začala vyhledávat informace o rizicích očkování, převážně ze zahraničních zdrojů, protože zřejmě patřím mezi ty „úzkostlivé“ matky, které nechtějí své děti vystavovat možným rizikům

Číst dál...

Úvaha rodiče

ImageJako rodič nespokojený se situací kolem povinného očkování v České republice jsem velice ráda, že vzniklo Občanské sdružení ROZALIO. Je velice potřebné pomoci rodičům získávat objektivní informace týkající se očkování a napomoci změně zákona ve směru svobodné (informované a zodpovědné) volby, zda očkovat či ne, případně čím a kdy vlastní dítě.

Číst dál...

Podkategorie