LLP - Co se změní v oblasti očkování po novele zákona o veřejném zdraví?

5.10.2015

Po více než ročním projednávání byla poslaneckou sněmovnou přijata novela zákona o ochraně veřejného zdraví. Poslanecká sněmovna nakonec nepřijala senátní pozměňovací návrh, který by rušil povinnost mateřských školek, organizátorů táborů a dalších institucí přijímat jen řádně očkované děti a s tím spojené sankce. Tato povinnost a sankce tedy zůstávají. K úplnému schválení novely zákona už chybí jen podpis prezidenta.

Číst dál...

Vitalia.cz - Koalice pro podporu očkování aneb Jak v ČR běžně vypadá zákulisí nezávislosti

4.11.2015

Koalice „zcela nezávislá na farmaceutických firmách a prodejcích vakcín“ sídlí na adrese největšího distributora vakcín u nás a v čele má člena jeho dozorčí rady. A oceňuje novináře, kteří píší o očkování.

Číst dál...

Nejsme proti očkování, ale proti povinnému očkování, vysvětluje předsedkyně sdružení Rozalio

21. 4. 2017 - ČRo Plus

Pořad Pro a protiJak důležitou ochranu proti spalničkám představuje očkování? Proč jsou mezi nemocnými na Severní Moravě i očkovaní pacienti? Hosty Karolíny Koubové byli předsedkyně spolku Rozalio Martina Suchánková a vakcinolog Jiří Beran.

Poslechněte si celý příspěvek - přehrát

 

Už přes 50 lidí v Moravskoslezském kraji onemocnělo spalničkami. Jaké jsou příčiny této epidemie? Mohou za ní tzv. odpírači očkování a tak i menší proočkovanost populace?

„Rozhodně to není z důvodu odmítání očkování,“ uvedla v pořadu Pro a proti Martina Suchánková z občanského sdružení Rozalio, které podporuje svobodnou volbu v očkování. 

Ta tvrdí, že nejčastěji onemocněly děti do 1 roku, které ještě nemohou být očkovány. „Druhá část je mezi dospělými, kde jejich protilátky klesly pod ochrannou mez.“ 

Číst dál...

Vakciny.net : Co je řádné očkování v ČR

12.9.2015

Od podzimu letošního roku přestaly být řádně očkované děti podle schématu 2+1 vylučovány z dětských kolektivů v mateřských školách. Po několikaletém popírání a obhajování tohoto schématu očkování nakonec Národní imunizační komise včetně hlavního hygienika ČR připustili, že i takto očkované děti jsou řádně očkovány a nejsou hrozbou nejen samy pro sebe, ale také pro ostatní děti v kolektivu. Ostatně vždyť toto schéma 2+1 se u nás používalo od konce 40.let až do roku 1992 a nelze se domnívat, že většina české populace by byla nedostatečně očkována. Tří-dávkové schéma očkování se běžně používalo v Evropě a po jeho několikaletém nahrazení 4-dávkovým se v posledních letech znovu vrací (Rakousko v roce 2011, Francie v roce 2013).

 

Číst dál...

LLP - Poslanci odmítli senátní návrh – do školky a na tábor tak může jen řádně očkované dítě

16. září 2015

Represivní přístup ze strany státu zůstává stejný jako před novelou.

Dnešní debata o senátním návrhu se točila hlavně kolem nezbytnosti a výhod očkování, nebezpečí zavlečení nemocí v souvislosti s uprchlickou krizí a chybějící odpovědnosti státu za nežádoucí účinky vakcín. Jen několik politiků mluvilo k věci, tedy že senátní novela se týkala zrušení povinnosti školek a organizátorů táborů přijímat jen řádně očkované děti – tedy zbytečné nepřímé sankce rodičů a zároveň nepřiměřeného přenášení povinností orgánů ochrany veřejného zdraví na školská zařízení.

Číst dál...

Vitalia.cz - Ministr zdravotnictví: Česko bude před infekcí střežit expertní tým

29.9.2015

Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček bude sestavovat tým složený z expertů na infekční nemoci, bezpečnostní otázky i na problematiku migrace. Důvod? Uprchlická krize.

Číst dál...

Kvůli nucenému očkování žaluje Tereza Reichová stát. A točí o tom film

Má o zdraví dětí rozhodovat rodič, nebo stát? To řeší ve svém filmu Epidemie svobody režisérsko-manželská dvojice Tereza Reichová a Hynek Reich Štětka. Rozhodli se zažalovat český stát za to, že je nutí naočkovat jejich dceru, a svým připravovaným filmem by rádi rozproudili celospolečenskou debatu o tomto kontroverzním tématu. Rozpracovaný dokument bude představen v pondělí 21. září v pražském kině Světozor v rámci Panelu připravovaných českých dokumentů, který organizuje Institut dokumentárního filmu a České filmové centrem.
Číst dál...

Vitalia.cz - Nežádoucí účinky vakcín za rok 2014

23.6.2015

Státní ústav pro kontrolu léčiv vydal speciální číslo svého zpravodaje věnovaného nežádoucím účinkům vakcín, které byly hlášeny v roce 2014. Tento dokument je zajímavý v mnoha různých ohledech.

Číst dál...

ČSSD spustila anketu o očkování, teď čelí nařčení z manipulace

22. 3. 2017, Vitalia.cz

Falšuje ČSSD výsledky ankety o očkování? Nebo si někdo pohrál s výsledky bez jejího vědomí? Sociální sítě žijí dohady, jak probíhá anketa sociálních demokratů věnovaná povinnému očkování.

Česká strana sociálně demokratická uveřejnila na svých webových stránkách anketu na téma povinné očkování. Na otázku: Souhlasíte s povinným očkováním? lze odpovědět jednoduše – ano, ne.

Číst dál...