Medical Tribune - Jak posílit důvěru veřejnosti k očkování?

V aktuálním vydání Medical Tribune se v diskusním fóru ptáme, jak obnovit narušenou důvěru veřejnosti v očkování. Přibývá rodin, které je nejprve nutné přesvědčit o vhodnosti aplikace. Pravých „odpůrců“ očkování je jen pár, jsou ale ve veřejném prostoru slyšet mnohem více, než by odpovídalo relevanci jejich hlasu. Navíc jsou to ostřílení mediální mazáci – ve sdělovacích prostředcích jsou každou chvíli, těchto několik lidí novináři oslovují stále dokola. Proti nim pak argumentace odborníků, kteří se navíc musejí držet faktů, často působí suše a nejistě.

Číst dál...

Černého kašle přibývá v celé Evropě, jde o cyklický vývoj, říká primář

Čt 24, 9. 2. 2017

V Německu loni výrazně stoupl počet případů černého kašle. Zaznamenali jich tam víc než 22 tisíc. V Česku se počet nemocných naposledy zvýšil předloni, kdy bylo evidováno přes 2500 pacientů. Podle primáře Dětského oddělení Vítkovické nemocnice Jana Boženského jde o cyklický vývoj. „Právě nám dorůstá generace, která je vůči černému kašli vnímavější,“ vysvětluje.

Číst dál...

Všechny vakcíny dobrovolně? Uvidíme

 Rozhovor Lidových novin (LN) s předsedou České vakcinologické společnosti  MUDr. Romanem Prymulou CSc., Ph.D na téma nepovinného očkování, očkování proti pneumokokum a TBC.

 Situace okolo nuceného očkování proti prasečí chřipce, byla pro mnohé signálem, jak je důležietá svobodná volba nejen v očkování, ale při jakémkoliv lékařském zákroku. Pro pana Prymulu to naopak bylo signalem naprosto opačným.

Číst dál...

Netrestejme odmítnutí očkování

 Polemika lékařky Pavly Nykodýmové primářky plicního oddělení Říčany a členky výboru České pneumologické a ftizeologické společnosti s názory Romana Prymuly předsedy České vakcinologické společnosti uvedenými v rozhovoru pro Lidové noviny z 18.1.2010

Číst dál...

Při úrazech hrozí nebezpečí tetanu

Očkování proti tetanu je spojeno s mnoha mýty. Ten nejběžnější je, že po uplynutí deseti let od očkování je nutné se nechat znovu přeočkovat třemi dávkami, protože vakcína má údajně malou schopnost tvořit protilátky. Opak je pravda.

Číst dál...

Rozhovor s imunoložkou MUDr. Zinou Kauckou - Očkovat ano či ne?

V říjnovém čísle r. 2008 časopisu Meduňka, vyšel rozhovor, který s laskavým svolením redakce uveřejňujeme.
Další články s podobnou tématikou (i mnoha dalšími tématy) naleznete na http://medunka.pvsp.cz

 

Na téma očkování jsme s imunoložkou MUDr. Zinou Kauckou z Homeopatické kliniky v Praze 6 v našich rozhovorech narazili už několikrát, tentokrát se jím  budeme zabývat podrobněji. Zajímalo nás, zda je očkování v současné době pro člověka pomocí, nebo spíš skrytou hrozbou.    

Číst dál...

Dr. Petráš ze stránek vakciny.net přistihl hlavního hygienika in flagranti

RNDr. Petráš, provozovatel a hlavní autor stránek www.vakciny.net, dostal rozzlobený dopis od hlavního hygienika. Jak ukazuje odpověď Dr. Petráše, tak se Dr. Vít zlobil zbytečně - zavedení hexavakcíny mezi povinná očkování nevyplývá ani z požadavků WHO, ani není v Evropě běžné...

Korespondenci obou protagonistů naleznete zde:

http://www.vakciny.net/AKTUALITY/akt_2007_01.htm

Číst dál...