Knihy o očkování

Neil Z. Miller – Vaccines – Are they really safe & effective?

Stručná a přitom velice informativní a čtivá kniha dokumentárního charakteru, ve které jsou všechny informace zdokumentovány v poznámkách (přes 900 citací) a převzaty z jiných zdrojů, odborných knih, časopisů a studií. Autor zde popisuje a osvětluje historii a pozadí infekčních nemocí, vakcín a nežádoucích účinků po očkování.


Co říkají lékaři o této knize:

"Sporných debat na toto téma přibývá a je potřeba, aby byl p.Miller vyslyšen." - George R. Schwartz, doktor medicíny (MD), lékař, toxikolog a hlavní editor knihy Principles and Practice of Emergency Medicine.
"Existují důvody pro zpochybňování jak bezpečnosti, tak účinnosti současného dětských očkovacích programů. Tyto důvody jsou zde srozumitelně a důkladně přezkoumány." - Harold E. Buttram, doktor medicíny (MD)

127 stran, nakladatelství New Atlantean Press 2002, USA

Číst dál...

Martin Hirte – Očkování - pro a proti

Autor je klasický pediatr, zabývající se homeopatií a alergologií. Kniha má být příručkou pro individuální rozhodnutí k očkování - rádcem pro rodiče, nemocné a turisty. Je rozdělena do tří částí - obecně doporučená očkování, speciální očkování (tzv. indikační) a očkování proti tzv.“cestovním onemocněním“. V jednotlivých kapitolách jsou vždy detailně zhodnoceny výhody a nevýhody očkování s autorovým resumé.

Číst dál...

Aktuálně v legislativě

Zákon o ochraně veřejného zdraví

* připomínkové řízení ukončeno

* MZ brzy předloží zákon vládě

* poté jej bude projednávat PS

Náš poslední článek ZDE.

 

Zákon o náhradě újmy způsobené

povinným očkováním

* prošel prvním čtením v PS

* Výbor pro zdravotnictví má 80 dní

na projednání zákona

* poté bude zákon opět v PS

Náš poslední článek ZDE.