Newsletter za prosinec 2017

 

Milí členové, přátelé, partneři a příznivci Rozalia!

Na začátku nového roku vám chceme poděkovat za přízeň, podporu a dary v roce minulém a dále chceme popřát vám i free-očkovacím aktivitám, ať je rok 2018 dobrým a zase o něco úspěšnějším než ten předchozí a ať se nám společně dále daří hájit práva a zdraví našich dětí.

Shrnujeme poslední měsíc roku 2017. Během adventu se nejen peklo cukroví, ale státní aparát připravil i několik novinek v očkování. Podívejte se na ně s námi...

 

Dne 1. prosince jsme stručně shrnuli informace o úhradách vakcín povinného očkování.

Od 1. ledna 2018 se mění vyhlášky, tedy i očkovací kalendář a my jsme k tomu vydali článek Jak očkovat podle nové vyhlášky?

Z tohoto textu citoval server babyweb.cz, který odpovídal na otázku týdne týkající se úhrad povinných vackín při odkladu očkování.

O našem článku se zmínil i web vitalia.cz ve svém článku
Očkování se od ledna 2018 zásadně mění.

K novinkám v očkování byla dne 21. prosince svolána Ministerstvem zdravotnictví tisková konference. Záznam můžete shlédnout ZDE.

Ke změnám v očkování vydala Česká vakcinologická společnost během roku 2017 dvě doporučení. Těmito se pediatři často řídí, a proto by je měli znát i rodiče.
Na našem webu jsme tedy zveřejnili:

Nečekanou novinkou je ukončení distribuce vakcíny Infanrix Hexa, informace získáte ZDE.

 

Poskytli jsme rozhovory:

Dne 8. prosince deníku Blesk k článku Očkování dítěte jedinou injekcí? Půjde to už brzy, tvrdí američtí vědci.

Dne 29. prosince v přímém vysílání České televize na téma "změny v očkovacím kalendáři" ZDE.

Televizi Prima jsme poskytli dvě vyjádření ke změně vyhlášky a údajnému snížení proočkovanosti. Záznamy zpravodajství však TV Prima na svém webu pravidelně znepřístupňuje. Zvažujeme, že bychom si reportáže sami nahrávali. Uvítáme na toto dobrovolníka!

 

Dále jsme sdíleli:

 

Platforma Promítej i ty! nyní nabízí ke stažení a promítání autorský dokument Terezy Reichové Epidemie svobody.

Více informací a odkaz ke stažení filmu najdete ZDE. K filmu jsme pro Promítej i ty! vypracovali informační materiál, ten si můžete přečíst ZDE.

 

Připomínáme slevu na knihu Život bez hormonální antikoncepce! Více informací ZDE.

Zakoupit si ji můžete za 269,- Kč (+ poštovné) po zadání kódu ZBHA-ROZALIO69 (prosíme napsat kód do poznámky i do políčka pro kód). Rozalio získá z každé prodané knihy pod tímto kódem 100,- Kč! Opět tak můžete Rozaliu pomoci svým nákupem.

Tento text je částí newsletteru zasílaného řádným členům Rozalia. Celý text dále obsahuje informace o slevách u partnerů Rozalia. Staňte se řádným členem, pomožte tak naší práci a získejte i vy členské výhody. Přihlašte se ZDE.

 


Aktuálně v legislativě

Zákon o ochraně veřejného zdraví

* Sněmovní tisk 530

* Vyhlášen ve Sbírce zákonů

Náš poslední článek ZDE.

 

Zákon o náhradě újmy způsobené

povinným očkováním

* Sněmovní tisk 451

* Vyhlášen ve Sbírce zákonů

jako zákon č. 116/2020 Sb.

Náš poslední článek ZDE.

O vyhlášce k zákonu ZDE.