Ostatní

Budoucnost plná pupínků aneb vyvanutí imunity u očkovaných proti spalničkám

Článek převzat z ockovani.wordpress.com

Evropou se šíří epidemie spalniček, zanechává za sebou mrtvé, média se předhánějí v obviňování nezodpovědných neočkujících rodičů. Skutečně za epidemie mohou ti, kteří odmítají podstupovat očkování svých dětí?

Přes zřejmý úspěch očkování živými atenuovanými vakcínami proti spalničkám, kdy pomocí očkování po sobě následujících několika desítek věkových ročníků dětí bylo dosaženo velmi vysoké plošné proočkovanosti a téměř vymizení tohoto onemocnění z populace, jsou vyhlídky do budoucnosti velmi temné. Již v 80. letech, tedy ne příliš dlouho po zavedení pravidelného očkování proti spalničkám, se objevily předpovědi selhání tzv. kolektivní imunity proti spalničkám. Jaké jsou trhliny v teorii kolektivní imunity?

Číst dál...

Povinné očkování proti hepatitidě typu B v kojeneckém věku. Má význam?

 Image V roce 2001 bylo zavedené do očkovacího kalendáře dětí povinné plošné očkování proti virové hepatitidě typu B. Po povinném očkování proti TBC čtvrtý den v porodnici, patří toto očkování, alespoň podle mého názoru, k těm kontroverznějším. Opravdu jsou naši tříměsíční kojenci ohroženi touto chorobou?

Číst dál...

Studie MUDr. J. Helcla týkající se zavedení celoplošného očkování proti hepatitidě B

ImagePodklady pro strategii očkování proti virové hepatitidě typu B v ČR – Závěry studie MUDr. J. Helcla, kterou vypracoval pro ministerstvo zdravotnictví před celoplošným očkováním proti žloutence typu B, jenž nedoporučil

Závěrečná zpráva (PDF)

 


Kauzální souvislost mezi očkováním Hib a vznikem dětské cukrovky dokázána již v r. 2002

Studie ve Finsku provedena již v roce 2002 dokázala kauzální souvislost mezi vakcínou Hib (Haemophilus influenzae typu B) a následným vznikem dětské cukrovky ( diabetes mellitus). Čtěte zde http://www.vaccines.net/newpage16.htm .  Otištěno v : Autoimmunity 35:247-253,2002.  Dr. Classen, který se již přes 10 let zabývá kauzálním vztahem mezi očkováním a dětskou cukrovkou však dokázal, že i po jiných vakcínách, především pak po BCG ( tuberkulóze), pertusi ( černému kašli) obsahující aluminium, žloutenkou typu B ( hepatitis B) a MMR ( příušnice, spalničky, zarděnky) rapidně stoupá výskyt dětské cukrovky typu IDDM (insulin dependent diabetes). Více zde: http://www.vaccines.net/newpage114.htm .  

Virová hepatitida typu A

ImageCo je hepatitida typu A?

Hepatitida typu A je virový zánět jater. Onemocnění se vyskytuje ve formě ojedinělých případů následkem kontaktu s nakaženým jedincem (izolované případy), anebo epidemicky (nahromadění případů) po konzumaci vody nebo potravin kontaminovaných virovými částicemi. V každém případě virus vždy pochází od akutně infikovaného člověka, přičemž přenos se uskutečňuje buď při přímém kontaktu s infikovaným jedincem, anebo nepřímo, okolním prostředím kontaminovaným stolicí pacienta (tzv. fekálně-orálním přenosem). [10] Přenos krví je sice možný také, ale jen v době, kdy je virus přítomný v krvi (v tzv. stádiu virémie, což je asi do 6. týdne od napadnutí organismu virem). [4]

Číst dál...

Plané neštovice

ImageCo jsou plané neštovice?

Plané neštovice je virové onemocnění převážně dětského věku, způsobené virem Varicella zoster. Po kontaktu s nakaženým (nákaza se přenáší vzdušnou cestou) se za 11-15 dní může objevit mírná bolest hlavy, středně vysoká horečka a únava. U malých dětí se tyto příznaky obvykle nerozpoznávají, u dětí od 10 let jsou výraznější a u dospělých osob bývají většinou dost závažné. Další příznaky, které se mohou objevit 3 až 4 dny před objevením vyrážky jsou mrazení, horečka, malátnost, žaludeční potíže, někdy svědění až bolest v místě budoucího výsevu.
 

Číst dál...