Chřipka A(H1N1)

WHO těsně před vyhlášením pandemie chřipky zmírnila potřebná kritéria

 Světová zdravotnická organizace (WHO) krátce před vyhlášením pandemie prasečí chřipky zmírnila kritéria pro její vyhlašování. Pandemie byla vyhlášena v červnu minulého roku. Ke změně kritérií WHO přistoupila v dubnu. Vypustila kritérium „enormní morbidity a úmrtí“ a pandemii už stačí vyhlásit při trvalém přenosu viru v nejméně dvou různých částech světa zároveň.

Číst dál...

Povinným očkováním vláda pošlape lidskou svobodu, tvrdí Klaus

Prezident Václav Klaus zopakoval, že zásadně nesouhlasí s povinným očkováním proti prasečí chřipce. V Ostravě, kam přijel na návštěvu, to označil za pošlapávání lidské svobody. Očkování je v současné době dobrovolné. O tom, zda bude povinné, rozhodne hlavní hygienik v případě pandemie.
Číst dál...

(Ne)pandemie za miliardu

Česko už za boj proti prasečí chřipce zaplatilo stejnou sumu, jako je roční rozpočet Kolína. Zbytečně. Vakcíny leží ve skladech a pandemii A/H1N1 experti zpochybňují.
Číst dál...

Prasečí chřipka byla jeden velký podvod

 Sobotní Lidové noviny přinesly rozhovor s Wolfgangem Wodargem, epidemiologem a zdravotnickým expertem Rady Evropy. Jeho výroky jsou velmi přímočaré, konkrétní a kritické. Vyjadřuje se k současné epidemiologické situaci, politice WHO i zainteresovanosti farmaceutických firem v celém tomto soukolí.

Číst dál...

Pandemie je výmysl, tvrdí šéf evropského zdravotnictví

 Brusel - Podle prezidenta Zdravotnického výboru Rady Evropy Wolfganga Wodarga žádná pandemie prasečí chřipky neexistuje.

Číst dál...

Co nám říká velká pandemie prasečí chřipky?

 9. října poslal profesor Russell Blaylock z USA svůj nejnovější článek o prasečí chřipce Prof. RNDr. Anně Strunecké, DrSc, s tím, že ho může přeložit a šířit.

R. Baylock je v současné době v USA značně populární svým přesvědčivým vystupováním proti očkování dětí a těhotných vůbec, nyní však zejména svojí aktivitou proti masivní očkovací kampani proti H1N1

S laskavým svolením překladatelky text uverejňujeme.

 

Číst dál...

Vakcíně proti prasečí chřipce ve Švédsku podlehlo víc lidí než nemoci samé

Řada odborníků i laiků čím dál častěji upozorňuje na rozporuplnost vakcinace proti prasečí chřipce. Fakta a čísla uvedená v článku pak jistě stojí za zamyšlení zejména v situaci,kdy je vyvoláván a šířen strach z toto nemoci zejména prostřednictvím médií

 Vakcíně proti prasečí chřipce ve Švédsku podlehlo víc lidí než nemoci samé

Ve Švédsku se rozběhlo vyšetřování nebezpečných vedlejších účinků vakcíny proti viru prasečí chřipky pandemic A/H1N1 poté, co po očkování zemřeli v pátek další dva lidé. Celkem po očkování zemřeli v Švédsku už čtyři lidi, píše web The Local. Samotnému viru přitom podlehli jen dva lidé.

Číst dál...

Prasečí chřipka na obzoru

Prof. RNDr. Anna Strunecká, DrSc. ve svém obsáhlém článku odpovídá na mnoho otázek, týkajících se jak "historie" nemoci a možností jejího léčení, tak účinnosti očkování a přídatných látek ve vakcínách.

Článek byl napsán pro časopis Sféra

Číst dál...