Sdílejme příběhy o očkování s našimi poslanci

Zažili jste nějaký nežádoucí účinek očkování? Podělte se o svůj příběh s našimi zákonodárci: v příštích dnech budou rozhodovat o zákoně o dětských skupinách. Akce „Dopis poslancům a poslankyním“ má smysl! (Nebo chceme „vakcinační revizory“ na každé hřiště?)

Číst dál...

Děti mají na očkování právo, zabrání se úmrtím, říká imunolog Vojtěch Thon

31.10.2019 deník.cz

Pro imunologa a alergologa Vojtěcha Thona je zásadní bezpečné očkování. Upozorňuje ale i na imunitní poruchy, které může probudit, a vysvětluje, proč nepomáhá, když stát represivně vakcinaci vymáhá.

 

Česká republika přišla koncem srpna z rozhodnutí Světové zdravotnické organice spolu s Velkou Británií, Řeckem a Albánií poprvé o status země bez spalniček. Jak se na tohle rozhodnutí díváte?

S velkým smutkem a jako na velmi negativní, avšak očekávanou zprávu. Je to velká prohra. Jedná se o selhání odpovědných činitelů a nenaplnění jejich dřívějších proklamací.

Číst dál...

Vrozenou poruchu imunity u dětí může odhalit test ze tří kapek krve

Článek ze www.superrodina.cz

Vyšetření imunity TREC/KREC je vhodné provést před očkováním živými vakcínami.

I když opředeno mnoha mýty, je očkování stále nejúčinnější způsob, jak v populaci zamezit šíření závažných onemocnění. Existují však ojedinělé případy, kdy je očkování opravdu nevhodné. Jedná se například o neodhalené závažné poruchy imunity dětí, které se nemusí v prvním roce života projevit, protože je dítě chráněno ještě přenesenými protilátkami od matky. Děti s touto poruchou imunity by pak neměly být očkovány tzv. živými vakcínami (rotavirové infekce, tuberkulóza, příušnice, spalničky, zarděnky), které by u nich mohly způsobit závažné zdravotní problémy. Nově je možné imunitu otestovat genetickým vyšetřením krve s názvem TREC/KREC.

Číst dál...

Deník z pracovní komise pro očkování I.

5. června 2015

V úterý 2. června se poprvé sešla pracovní komise pro problematiku očkování zřízená ministerstvem zdravotnictví. Jednání komise se účastnila také právnička Ligy lidských práv Tereza Hrubá a předsedkyně Spolku ROZALIO Martina Suchánková. Přečtěte si krátký report o tom, co bylo předmětem prvního jednání, na kterém se řešily zejména organizační záležitosti a témata pro příští jednání.

Číst dál...

Jednání Výboru pro zdravotnictví 19.3.2015 - zvukový záznam + reportáž v ČT

20.3.2015

V přiloženém odkazu v čase od 17:00 min lze shlédnout komentáře k výsledku  jednání Výboru pro zdravotnictví. Nebyl podpořen pozměňovací návrh ani jednoho z poslanců TOP09

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10101491767-studio-ct24/215411058280319

Zvukový záznam jednání :

http://www.psp.cz/sqw/hp.sqw?k=3206&ido=1128&td=22&cu=18

Chystáme oficiální vyjádření Rozalia.

 

Očkování, svoboda a osobní zodpovědnost

ImageLidové noviny uveřejnili dne 23.11.2007 úvahu MUDr. Michaela Víta, hlavního hygienika ČR, ve které kromě jiného říká: “ ... Listina práv a svobod, která je součástí našeho ústavního systému, hovoří v článku 31. o právu každého občana na ochranu zdraví. Kde je právo, měla by existovat i garance jeho naplnění. Garantem je v tomto případě stát, který následnými zákony, zejména kompetenčním zákonem a zákonem o ochraně veřejného zdraví, toto právo převádí do praktických kroků. ....

Otázka zní: není výklad mého práva na svobodu rozhodování také právem o svobodě nechat se nakazit smrtelně nebezpečnou nakažlivou nemocí? A tím na životě ohrozit ostatní jedince? Nekončí právě v tomto bodě moje svoboda rozhodování? Současný výklad, který já i mí kolegové jako státní úředníci musíme respektovat, je ten, že zde tato svoboda končí, očkování je tedy povinné.”

Celou úvahu si můžete přečíst zde .

4. Světový kongres WSPID (Světové společnosti pro dětské infekční nemoci)

ImageV časopisu Vox pediatriae, časopisu praktických lekářů  pro děti a dorost, číslo 1 z roku 2006, vyšla na stránce 41 zpráva z 4. světového kongresu  WSPID  (Světové společnosti pro dětské infekční nemoci). V této zprávě najdete informace o debatě okolo nárůstu patogenů rezistentních vůči antibiotikům a o nárůstu pneumokokových infekcí v důsledku vakcinace proti Hemofilu typu B.

http://www.zdravcentra.cz/cps/rde/xbcr/zc/vox_01_2006.pdf


Povinné očkování proti spalničkám nic nepřinese - rozhovor s předsedou německé Stálé očkovací komise

11.6.2015

Wirtschaftswoche dne 24.02. 2015, rozhovor redaktorky Susanne Kutter, pořízený v souvislosti s epidemií spalniček v Berlíně.

Jak se dá zabránit epidemiím spalniček a také úmrtím na tuto nemoc, jak se to nedávno stalo v Berlíně, vysvětluje Jan Leidel, předseda Stálé očkovací komise (STIKO) v rozhovoru s Wirtschaftswoche.

Povinné očkování proti spalničkám nic nepřinese.

http://www.wiwo.de/technologie/forschung/masern-epidemie-eine-masern-impfpflicht-wird-nichts-bringen/11418274.html

Číst dál...

Nejen v ČR je veden soudní boj proti povinnosti očkovat

Povinné očkování zůstane, rozhodla francouzská Ústavní rada

20.3.2015

Obdoba ústavního soudu tak ukončila ostrou debatu. Francouzské děti budou dál očkovány proti záškrtu, tetanu a dětské obrně.

Paříž - Francouzská Ústavní rada, tedy obdoba českého Ústavního soudu, rozhodla, že povinná vakcinace je v souladu s platnou legislativou.

 

Program plošného očkování dětí proto zůstane zachován.

Číst dál...

Lékaři za individuální rozhodování v oblasti očkování

Napsáno oficiálně registrovanou společností Lékaři za individuální rozhodování v oblasti očkování

(poslední aktualizace 3.2.2007)

V Německu se o ochranných očkováních, která jsou zde doporučovaná, diskutuje dlouhodobě, s velkým nasazením, emocionálně a velmi polarizovaně. Věcné a orientované vypořádání se s tímto tématem je proto skoro nemožné.

Diskuze vyvrcholila na poslední výroční konferenci Německé lékařské asociace (Deutscher Ärztetag). Její závěry berou rodičům svobodnou volbu v oblasti očkování a lékařům chtějí zakázat objasňování očkovacích postupů: právě povinnost očkování a zákaz kritických prohlášení proti očkování ze strany lékařů byly klíčovými požadavky konference jako další strategie.

Číst dál...

GSK žádá omluvu za článek „Povinné očkovanie = fašizmus v zdravotníctve?“

Na Slovensku se farmaceutická firma GlaxoSmithKline dožaduje omluvy tvůrců článku uveřejněném na serveru www.slobodavockovani.sk

Dopis GSK naleznete zde : http://www.slobodavockovani.sk/news/gsk-ziada-ospravedlnenie-za-clanok-povinne-ockovanie-fasizmus-v-zdravotnictve-/

Reakce ze strany autora zde: http://www.slobodavockovani.sk/news/otvoreny-list-firme-glaxosmithkline-ad-clanok-v-casopise-zem-vek-5-2013/

Reakce Ligy lidských práv na facebookových stránkách z 11.7.2013: https://www.facebook.com/#!/liga.lidskych.prav?fref=ts

 

Přepis reakce LLP z FB zde: 

Farmaceutický gigant GlaxoSmithKline zastrašuje žalobou slovenského aktivistu za svobodu v očkování a požaduje po něm omluvu. Provozovatel webu http://rozalio.cz/www.slobodavockovani.sk Marián Fillo údajně poškodil dobré jméno výrobce vakcín tím, že jeho pro...pojení se státem přirovnal k fašismu.
Korporace se tak snaží omezit svobobu slova a umlčet kritiky svých praktik.
Liga lidských práv si něco podobného zažila v minulém roce po publikování analýzy Vliv farmaceutických společností, očkování a reklama ( http://llp.cz/publikace/vliv-farmaceutickych-spolecnosti-ockovani-a-reklama  ). Vakcinolog Roman Prymula, který mimochodem též spolupracuje s Glaxem, se v médiích nechal slyšel, že na nás nejspíš podá žalobu. K tomu ale nakonec nedošlo.

8 zatraceně dobrých důvodů proč se neočkovat proti chřipce

 

1. únor, 2013 | Autor: Jeffry John Aufderheide


Uvažujete o očkování proti chřipce?

Každý rok bijí mainstreemová média na poplach proti chřipce a propagují očkování. Jen
zřídka ale věnují pozornost něčemu jinému než prospěšnosti vakcíny.

Proč?

Možná proto, že mnoho lidí už o vakcínách proti chřipce uvažuje kriticky.

Budu k vám otevřený. Jen málokdy slyšíte o negativních účincích nebo o jedovatých
chemikáliích, které jsou do lidí očkovány. Mým úmyslem je přimět vás k bližšímu seznámení
s vakcínami. Tady je osm důvodů, proč význam chřipkové vakcíny zpochybnit.

Podívejme se na ně…

Číst dál...

Překvapivé závěry britské studie o očkování

převzato z článku: Tajné vládní dokumenty odhalují, že vakcíny jsou totálním podvodem ,  http://zmok.webnode.cz/news/a107

Ethan A. Huff

Pokud jste Američané, kteří mají děti, budete mít s velkou pravděpodobností povědomí o „Imunizačním rozvrhu“, který vydává CDC (U.S. Centers for Disease Control and Prevention - centra pro zvládání nemocí a prevenci). Tento rozvrh dnes předepisuje dětem ve věku od 2 do 6 let aplikovat neuvěřitelných 29 vakcín, k nimž patří i každoroční očkování proti chřipce a pro věk 7 až 18 let pak navazující sérii 5 až 16 vakcín[1]. Nedávná výzkumná zpráva, jejíž autorkou je Dr. Lucija Tomljenovic, Ph.D., ale nahlíží do skrývaných dokumentů, které už déle než 30 let poukazují na vakcinační rozvrhy jako na naprosto nepodložené. Nedá se vůbec hovořit o tom, že by vakcíny samotné poskytovaly jakoukoliv skutečnou ochranu proti nemoci.

Číst dál...

MMR VAKCÍNA ZPŮSOBUJE AUTISMUS – ROZHODL ITALSKÝ SOUD

Po mnoho let byly příběhy rodičů takto zdevastovaných dětí podobné.

Malé, bystré dítě, které bylo naočkováno MMR vakcínou, prošlo vedlejším účinkem této vakcíny jako je vysoká teplota, odmítalo jíst a poté se u něj rozvinul autismus.

Zatímco lékařská profese popírá spojení mezi autismem a trojkombinací proti “spalničkám, příušnicím a zarděnkám”(MMR), je mnoho argumentů v opačném směru. Statistiky ukazují na zvýšení výskytu autismu s uvedením a stoupajícím množstvím dávek MMR vakcíny.

A nyní, italský soud potvrdil, že autismus u konkrétního dítěte byl spuštěn po aplikaci MMR vakcíny.

Číst dál...

Zpráva vydaná Institutem pro medicínu potvrzuje nebezpečnost vakcín

Už mnoho let se střetávají odborníci na přírodní léčbu s představiteli oficiální medicíny v otázkách nebezpečnosti vakcín, avšak poslední zpráva, kterou oficiálně vydal the Institute of Medicine (IOM) předkládá nový významný argument; odhaluje se v ní souvislost mezi aplikováním vakcín a jejich nepříznivými vedlejšími účinky. Tato zevrubná zpráva o bezpečnostních aspektech, kterou vydala organizace zaměřená na ověřování vedlejších účinků vakcín, obsahuje na svém konci zjištění, jež dosud odmítalo přiznat mnoho představitelů oficiální medicíny.

Číst dál...

Úmrtí kojenců a batolat po hexavalentní vakcíně

ImagePřeložili jsme pro Vás článek, který je sice již staršího data – vyšel v lednu 2005 v tištěném německém časopise Impf-report č. 2, ale protože článků o hexavakcíně (která je od roku 2006 u nás zahrnuta do povinného očkovacího kalendáře) je u nás málo, myslíme si, že bude i tak stále aktuální.

Na trhu byly dvě hexavaletní vakcíny:

HEXAVAC (výrobce Aventis Pasteur MSD)
INFANRIX HEXA (výrobce GlaxoSmithKline)

Vakcína HEXAVAC byla v roce 2005 stažena z trhu. Oficiálně uváděným důvodem bylo, že existují pochybnosti o dlouhodobé účinnosti složky proti hepatitidě B.

Vakcínou INFANRIX HEXA se stále očkuje.

Číst dál...

Judicial Watch vyšetřuje zpávy o negativních účincích a úmrti po očkování proti HPV

ImageAmerická konzervativní nezávislá právnická organizace Judicial Watch shromažďuje údaje o negativních účincích způsobených vakcínou Gardasil, která ma chránit před nákazou HPV (lidské papiloma viry).

Na stránkách Judicial Watch http://www.judicialwatch.org/gardasil si můžete přečíst informace o její snaze získávat informace z oficiálních zdrojů jako je FDA (úřad pro schvalování potravin a léčiv).

V roce 2007 Judicial Watch zjistila, že bylo hlášeno 3.461 nežádoucích účinků po očkování Gardasilem. Státní databáze negativních reakcí po očkování VAERS zaznameala 347 vážných komplikací mezi květnem a zářím 2007. Z 77 žen, které byly očkovány během těhotenství, 33 utrpělo negativní dopady jako například samovolné potraty a poškození plodu. 11 dívek zemřelo.

 Na stránkách Judicial Watch se můžete podívat na tiskové zprávy, právní dokumenty a speciální zprávy, které organizace vypracovala o problematice očkování proti HPV. 

 

Ľudmila Mušková: O otázkach, ktoré sa protivia ľudskému svedomiu, nemožno mlčať

ImageVelmi zajímavý a inspirující rozhovor o očkování se slovenskou poslankyní L. Muškovou. Je sice staršího data, nicméně obsahově je velmi aktuální, a to hlavně pro českou veřejnost, kde jsou OBJEKTIVNÍ informace o očkování stále velké tabu. Klikněte zde: http://iuro.awardspace.com/dok/muskova.html

 

Zpráva z očkovacího sympózia v Drážďanech (Dresdner Impfsymposium)

Image Zpráva z očkovacího sympózia v Drážďanech (Dresdner Impfsymposium) konaného 17. a 18. 3. 2007

Na téma: " Očkovat bezpečně?"


Očkovací sympózium bylo organizováno EFI Dresden, tj. svazem Eltern für Impfaufklärung (Rodiče za osvětu v očkování). Takováto sympózia jsou organizována v Německu 2x do roka, další bude v červnu ve Stuttgartu. Podobné akce se konají též např. v Rakousku a ve Švýcarsku. Sympózia v Drážďanech se zúčastnilo cca 300 zájemců, především z oblasti kolem Drážďan, ale i ze vzdálených měst. Velmi zajímavé bylo, že se zúčastnili i mladí muži, kteří děti ještě nemají, ale o problematiku očkování se vážně zajímají, aby měli dostatečné vědomosti a znalosti až je budou potřebovat.

Číst dál...

Aktuálně v legislativě

Zákon o ochraně veřejného zdraví

* Sněmovní tisk 530

* Vyhlášen ve Sbírce zákonů

Náš poslední článek ZDE.

 

Zákon o náhradě újmy způsobené

povinným očkováním

* Sněmovní tisk 451

* Vyhlášen ve Sbírce zákonů

jako zákon č. 116/2020 Sb.

Náš poslední článek ZDE.

O vyhlášce k zákonu ZDE.