Vaše příběhy a úvahy

Naše zkušenost s černým kašlem

Jsme pětičlenná rodina, žijeme obklopeni přírodou, zabýváme se různými přirozenými způsoby života a mimo jiné nenecháváme očkovat sebe ani naše tři děti.
Jsme zastánci hlubšího pochopení nemoci a psychické i fyzické choroby vnímáme jako pouhé symptomy, jež nám zprostředkovávají jakýsi odraz stavu naší psychiky.
Naše dvě mladší děti, po dobu minimálně jednoho měsíce provázely po nocích  dlouhotrvající záchvaty kašle. Na pár dní se u obou objevila teplota, spojená se zvracením a u jednoho dítka bolestí ucha.


Vyhledali jsme si veškeré dostupné informace a konzultovali situaci s naší pediatričkou, která nám nabídla určitý způsob přístupu k celé situaci. Rozhodli jsme se postupovat dle naší filozofie.
 Psychosomatický výklad dává kašel do souvislosti se zpracováváním vlastní agrese. Dali jsme tedy dětem, ale i sobě (neboť jako rodiče jsme s psychickým stavem dětí úzce propojeni) čas na zpracování určitých souvisejících témat. Toto vše jsme doplnili aromaterapií (bazalka, majoránka, mateřídouška, tymián), kontaktní terapií :-), to je můj osobní název, jde o obyčejné mazlení a všemožné dotýkání nejlépe „tělo na tělo“ (zabírá rychle na jakýkoliv neduh), z kamenů jsme použili akvamarín a do jídla jsem přidávala Asa foetidu, což je koření a léčivka (hlavně sobě-obě děti kojím). Použili jsme i homeopatika- Droseru.
Další uváděné přírodní prostředky při léčbě černého kašle jsou : čaj-směs- Proskurník list 30gr, Divizna list 30gr, Divizna květ 20gr, Prvosenka kořen 10gr, Prvosenka květ 10gr. Vnitřně lze užívat  také olej ze sibiřské jedle bělokoré, česnek, med, libeček – semeno, černý rybíz. Z barev se doporučuje zelená.
Od tohoto období uběhl minimálně měsíc, děti jsou v pořádku a pro nás byla tato situace zkouškou vlastní zodpovědnosti a zároveň provázanosti celé rodiny.

L.G.