Úvahy

Quo vadis republiko?

 Česká republika stojí na rozcestí. Je otázkou zda se přidá na stranu Evropských států nezatížených z minulosti totalitním uspořádáním a prokáže, že je demokracií se vším co k tomu patří. Zda má důvěru ve své občany a respektuje, že oni mají svá práva a jsou schopni plnohodnotně rozhodovat o svém životě a o životě svých dětí. Všechno co se bude dít v následujících měsících a týdnech, bude o tom zda nejsme loutky, ale svébytné osoby, pro které je svoboda jednotlivce povýšena nad zájmy nadnárodních firem.

Číst dál...

Úvaha : Očkování – šokující fakta, o kterých se nepíše

 Minulý týden jsem se v jedné výletní restauraci stal svědkem rozhovoru dvou maminek. Pohupujíc kočárkem se svou ratolestí jednou rukou, s cigaretou v druhé ruce, obě vášnivě debatovaly o tom, jaké očkování už stihly svým maličkým dopřát a jaké jim určitě ještě nechají dát.  Protože jejich kamarádka Tereza, ta, co si koupila den super sporťák za těch sedmadvacet tisíc, nechala svého Lukáška očkovat snad proti všem nemocem, co existují. Tak to ony přeci musí udělat to samé. A když je teď v módě těch několik očkování v jedné dávce, alespoň to budou  mít rychle za sebou.

Číst dál...

Autismus a očkování

ImageJmenuji se Linda Cecavová a jsem certifikovanou dětskou terapeutkou programu Son-rise. Son-rise terapie je program domácího vyučování zaměřený na děti a dospělé s poruchami autistického spektra. S tímto programem mám osmileté zkušenosti. Pracovala jsem s rodinami a jejich dětmi v ČR, SR, USA a mnoha státech Evropy. Více o mých zkušenostech a programu Son-rise se můžete dozvědět na http://www.srp-terapeut.cz

Poprvé jsem se dozvěděla o souvislosti mezi autismem a očkováním před osmi lety od doktorky Zenobie Sharmy. Od té doby jsem danou věc dále zkoumala a shromažďovala informace a zkušenosti. Bohužel, výzkumy, které poukazovali na očkování jako možný spouštěč autismu se též shodovaly s vyprávěním rodičů, se kterými jsem pracovala.

Informace o očkování, které jsem získala jsou od zahraničních i českých lékařů a vědců s kterými jsem se setkala osobně, nebo studovala jejich literaturu. Odvažuji se psát na toto téma i když nejsem zdravotník hlavně díky desítkám rodičů, kteří mi vyprávěli svoje zkušenosti s očkováním jejich dětí. Nemůžu o těchto zkušenostech mlčet.

Číst dál...

Mít zodpovědnost za vlastní život

ImagePřed několika lety jsem odjela za prací do Španělska, konkrétně do oblasti Valencie. Potkala jsem svého nynějšího muže, koupili jsme malý pozemek v polích a na něm postavili zpočátku jenom karavan. Začali jsme pěstovat svou vlastní, chemicky nehnojenou zeleninu a také nějaké druhy ovoce. Postupem doby přibylo i zvířectvo - slepice, kozy, králíci a dva psici.. No a rozhodnutí mít dítě na sebe nenechalo dlouho čekat.

Číst dál...

Úhel pohledu

ImageSvé dětství jsem prožila v osmdesátých letech.V období totality, nesvobody, nemožnosti vyjádřit svůj názor.
O očkování se tenkrát nediskutovalo. Sestřička zašveholila cosi o malé včeličce a ve škole  jsme se dozvěděli, jak očkování chrání proti zákeřným a strašlivým nemocem.

Uplynulo bezmála třicet let. Máme tu demokracii, období svobody a možnosti vyjádřit svůj názor. O očkování se  seriózně nediskutuje ani dnes.
Číst dál...

Jsme pripraveni i odejit z České republiky

ImageNaše dcera Anežka prošla několika očkováními, i když již v té době (nar. 2001) jsme byli proti povinnosti očkovat. Po narození syna Jana (2002) jsme již sebrali odvahu a očkovat ho nenechali. Samozřejmě jsme již v dalším očkování nepokračovali ani u dcery.

Číst dál...

Úvaha "úzkostlivé" matky - Rizika očkování versus rizika neočkování

Image Z počátku jsem neměla o rizicích spojených s očkováním žádné informace, a přesto mně z představy očkování mého dítěte běhal mráz po zádech. S očkováním jako takovým (tj. i dospělých) jsem si spojovala v podstatě jen lokální bolest po bodnutí jehlou a maximálně nějakou tu neškodnou lokální reakci. Nicméně očkování malého, velmi zranitelného kojence s nevyvinutým imunitním systémem mně přišlo jak proti rozumu, tak proti přírodě. Jelikož je však očkování dětí u nás povinné a téměř vůbec se veřejně (natož v ordinaci) nediskutuje jeho „pro a proti“ (resp. „proti“), tak jsem si pomalu sama začala vyhledávat informace o rizicích očkování, převážně ze zahraničních zdrojů, protože zřejmě patřím mezi ty „úzkostlivé“ matky, které nechtějí své děti vystavovat možným rizikům

Číst dál...

Okolnosti byly nakloněny naší volbě

ImageO očkování jsme začali přemýšlet krátce před narozením staršího syna. Bylo to ke konci devadesátých let, v době, kdy informací o očkování (tedy myslím jiných než těch oficiálních) bylo mizivě málo. Internet jsme tehdy ještě neměli. Manžel v té době studoval homeopatii a právě z přednášek, které ve škole vyslechl, jsme se dozvídali první kusé informace o tom, že očkování asi nebude úplně v pořádku. Jediná kniha, která tehdy vyšla v češtině byla "Problémy s očkováním" od Randala Neustaedtera - kterou jsme hned zakoupili. Nejdříve jsme se rozhodli očkování jenom odložit a hledat další informace.

Číst dál...

Úvaha rodiče

ImageJako rodič nespokojený se situací kolem povinného očkování v České republice jsem velice ráda, že vzniklo Občanské sdružení ROZALIO. Je velice potřebné pomoci rodičům získávat objektivní informace týkající se očkování a napomoci změně zákona ve směru svobodné (informované a zodpovědné) volby, zda očkovat či ne, případně čím a kdy vlastní dítě.

Číst dál...

Aktuálně v legislativě

Zákon o ochraně veřejného zdraví

* Sněmovní tisk 530

* Vyhlášen ve Sbírce zákonů

Náš poslední článek ZDE.

 

Zákon o náhradě újmy způsobené

povinným očkováním

* Sněmovní tisk 451

* Vyhlášen ve Sbírce zákonů

jako zákon č. 116/2020 Sb.

Náš poslední článek ZDE.

O vyhlášce k zákonu ZDE.