Vaše příběhy a úvahy

Otevřený dopis jednoho otce

6. 5. 2015

Vážený pane premiére, 

Vážená paní veřejná ochránkyně práv,

Vážený pane ministře pro lidská práva,

Vážení členové vlády,

Vážená paní poslankyně, Vážený pane poslanče,

Vážení rodiče (sdílejte prosím),

Vážené Rozalio, Vážená LLP,

Vážení mistři novinářského umění,

Číst dál...

Černým kašlem se nakazila široká rodina

Černý kašel jsem vždy měla zařazený do kategorie „hrůza“. Přesto jsem se po špatných zkušenostech s očkováním u dvou starších dětí (nyní 13 a 17 let), pod vlivem dávného úmrtí (1995) pětiletého bratrance po očkování na otok mozku (ačkoliv jiný činitel nebyl zjištěn, lékaři nikdy nepřiznali, že to bylo po očkování) a trochy studia problematiky rozhodla tyto nedoočkovat boostrixem a mladší sourozence (6 a 3) neočkovat vůbec. Vzkazuji všem, kteří neočkování považují za čisté bláznovství, hazard a projev hysterie biomatek, že nechci, aby moje děti některé choroby dostaly, dokonce mám z toho i strach, ale po zkušenostech mnohem menší než z nežádoucích účinků očkování, které nemusí být jen přechodné a krátkodobé, ale mohou se projevit jako problém chronický a někdy i po mnoha letech jako autoimunitní či degenerativní choroba. Tohle totiž není předmětem oficiálního výzkumu a vůbec souvislosti s očkováním.

Číst dál...

Hygiena zakázala přijmout do školky dítě neočkované kvůli zdravotním problémům

EDIT 23. dubna 2020: Tento případ je nyní u Evropského soudu pro lidská práva.

Naše dcera byla očkovaná na návrh pediatra již v šesti týdnech věku, a to hned dvěma vakcínami naráz - hexavakcínou a vakcínou proti pneumokokům Synflorix. Nebylo nám vůbec řečeno, že Synflorix není povinný a že ho můžeme odmítnout. Taktéž jsme až mnohem později zjistili, že Státní ústav pro kontrolu léčiv nedoporučuje očkovat dvě vakcíny naráz.

Po očkování se objevily první problémy, a to se spánkem. Naše miminko, které dříve spalo bez problémů i čtyři hodiny v kuse, začalo mít najednou problémy se spánkem. Vždy se asi 10 minut po usnutí vzbudilo s pláčem a bolestným výrazem ve tváři a nemohlo dál spát. Deset minut místo čtyř hodin je celkem velký rozdíl. Bylo vidět, že dceru něco bolí a nenechá ji to spát. Nějakou dobu jsem ji sledovala a pak šla pro radu k pediatrovi. Ten se mi však vysmál a řekl mi, že jsem „nervózní hysterická prvorodička, která všechno jen zhoršuje“.

Číst dál...

My proti všem

Vše u nás začalo, když měl mladší syn půl roku a dostal druhou dávku hexavakcíny. V tu noc pro nás vypuklo peklo.

V noci po očkování syn začal plakat, ale úplně šíleně, jako kdyby mu někdo ubližoval. Vřískal tak, že z toho tuhla krev v žilách a mně pukalo srdce. Jeli jsme s ním na pohotovost a tam nám bylo pouze sděleno, že se mu setkalo nachlazení, zuby a očkování. A pláč u dětí po očkování je vlastně naprosto normální. Byla jsem totálně vyčerpaná a psychicky na dně a bohužel jsem si nevšimla, že nám doktorka z pohotovosti do zprávy nenapsala ten hlavní důvod, proč jsme tam jeli, a to ten neutišitelný křik.

Den nato syn začal odmítat jídlo a strašně špatně spal. Snědl tak 30 ml mléka a tři lžičky příkrmu. Přestal dělat to, co do té doby dělal. Přestal se usmívat a povídat si. A začal se chovat zvláštně.

Číst dál...

Podkategorie

Aktuálně v legislativě

Zákon o ochraně veřejného zdraví

* Sněmovní tisk 530

* Vyhlášen ve Sbírce zákonů

Náš poslední článek ZDE.

 

Zákon o náhradě újmy způsobené

povinným očkováním

* Sněmovní tisk 451

* Vyhlášen ve Sbírce zákonů

jako zákon č. 116/2020 Sb.

Náš poslední článek ZDE.

O vyhlášce k zákonu ZDE.