Vaše příběhy a úvahy

Otevřený dopis jednoho otce

6. 5. 2015

Vážený pane premiére, 

Vážená paní veřejná ochránkyně práv,

Vážený pane ministře pro lidská práva,

Vážení členové vlády,

Vážená paní poslankyně, Vážený pane poslanče,

Vážení rodiče (sdílejte prosím),

Vážené Rozalio, Vážená LLP,

Vážení mistři novinářského umění,

Číst dál...

Hygiena zakázala přijmout do školky dítě neočkované kvůli zdravotním problémům

Naše dcera byla očkovaná na návrh pediatra již v šesti týdnech věku, a to hned dvěma vakcínami naráz - hexavakcínou a vakcínou proti pneumokokům Synflorix. Nebylo nám vůbec řečeno, že Synflorix není povinný a že ho můžeme odmítnout. Taktéž jsme až mnohem později zjistili, že Státní ústav pro kontrolu léčiv nedoporučuje očkovat dvě vakcíny naráz.

Po očkování se objevily první problémy, a to se spánkem. Naše miminko, které dříve spalo bez problémů i čtyři hodiny v kuse, začalo mít najednou problémy se spánkem. Vždy se asi 10 minut po usnutí vzbudilo s pláčem a bolestným výrazem ve tváři a nemohlo dál spát. Deset minut místo čtyř hodin je celkem velký rozdíl. Bylo vidět, že dceru něco bolí a nenechá ji to spát. Nějakou dobu jsem ji sledovala a pak šla pro radu k pediatrovi. Ten se mi však vysmál a řekl mi, že jsem „nervózní hysterická prvorodička, která všechno jen zhoršuje“.

Číst dál...

Hazard se zdravím dítěte - očkování nebo neočkování?

Věřila jsem v očkování. Ještě v porodnici jsem se divila, proč nás neočkují vakcínou proti tuberkulóze. Není lepší naočkovat? Očkování mi přece ochrání dítě. Ale začnu od začátku. Apgar skóre mé dcery bylo 6 - 6 - 7, 48 hodin v inkubátoru, dcera měla streptokoka a 8 dní jí dávali v nemocnici antibiotika. Z porodnice jsem si naštěstí odnášela zdravé, neplačící kojené miminko, které se skvěle vyvíjelo. Krásně se usmívala, zkrátka radost pohledět.

Číst dál...

My proti všem

Vše u nás začalo, když měl mladší syn půl roku a dostal druhou dávku hexavakcíny. V tu noc pro nás vypuklo peklo.

V noci po očkování syn začal plakat, ale úplně šíleně, jako kdyby mu někdo ubližoval. Vřískal tak, že z toho tuhla krev v žilách a mně pukalo srdce. Jeli jsme s ním na pohotovost a tam nám bylo pouze sděleno, že se mu setkalo nachlazení, zuby a očkování. A pláč u dětí po očkování je vlastně naprosto normální. Byla jsem totálně vyčerpaná a psychicky na dně a bohužel jsem si nevšimla, že nám doktorka z pohotovosti do zprávy nenapsala ten hlavní důvod, proč jsme tam jeli, a to ten neutišitelný křik.

Den nato syn začal odmítat jídlo a strašně špatně spal. Snědl tak 30 ml mléka a tři lžičky příkrmu. Přestal dělat to, co do té doby dělal. Přestal se usmívat a povídat si. A začal se chovat zvláštně.

Číst dál...

Povinné neznamená nejlepší - příběh desátý

Než měl náš nejmladší syn Mireček vážnou reakci po třetí dávce očkování v pěti měsících, o očkování jsme se nijak výrazně nezajímali (bohužel). Důvěřovali jsme smysluplnosti zavedeného systému i našemu dětskému lékaři. Starší syn i dcera byli očkováni podle očkovacího kalendáře. I jejich reakce, které zmíním v závěru, nás měly varovat, nicméně nám to zkrátka „nedošlo“. To nás mrzí moc, ale zpět nic nevrátíme.

První dávku Infanrix Hexa + Synflorix dostal syn 10. 3. 2016, tj. v 9 týdnech (ano, tak brzy a ještě dvě vakcíny najednou, na doporučení lékaře…). Následující noc a den měl horečky 39 st. + zarudlá a tvrdá místa vpichu. Horečka srážena Paralenem. Další den již teploty nebyly, místa vpichu přetrvala zarudlá cca týden, zatvrdlá téměř 3 týdny.

Číst dál...

Podkategorie

Aktuálně v legislativě

 

  Sledujte web

  k petici ZDE

 

Zákon o ochraně veřejného zdraví

* Sněmovní tisk 530

* Prošel prvním čtením

* Projednávání ve VZ PSP přerušeno

Náš poslední článek ZDE.

 

Zákon o náhradě újmy způsobené

povinným očkováním

* Sněmovní tisk 451

* Schválen poslaneckou sněmovnou

* Bude projednáván Senátem v prosinci

Náš poslední článek ZDE.

O vyhlášce k zákonu ZDE.