Kdo jsme a co děláme

 • Sdružujeme především rodiče, a to laiky i odborníky.
 • Usilujeme o změnu systému očkování směrem ke svobodné volbě a individuální zodpovědnosti.
 • Zprostředkováváme informace o možnostech očkování s důrazem na minimalizaci rizik.
 • Podporujeme rodiče v jejich kompetencích s ohledem na zdravý vývoj dětí, pomáháme jim zorientovat se v jejich právech a povinnostech.
 • Prosazujeme změny v české legislativě, aby reflektovala současné potřeby společnosti a zároveň respektovala svobody a práva občanů.
 • Naše aktuální návrhy změn si můžete přečíst ZDE.

NABÍZÍME

Poradenství
Potřebujete-li radu či pomoc v oblasti očkování, pročtěte si sekci Nejčastější otázky. Pokud v ní nenaleznete odpověď na vaši otázku, obraťte se písemně na naši poradnu ZDE, nebo můžete využít telefonický kontakt +420 605 214 798; od pondělí do pátku v době od 11 do 18 hod.

Nabízíme také možnost osobní schůzky jako placené služby, a to v Praze, Brně, Ostravě a Plzni (a v okolí měst). Za cca jednu hodinu konzultace účtujeme 500 Kč + případné cestovné. Máte-li o tuto možnost zájem, uveďte to ve formuláři ZDE.


Besedy/přednášky

Také u vás, ve vašem městě či komunitě, se může diskutovat a informovat o očkování. Nabízíme přednášející na vaši besedu, konferenci či jinou akci. Pro více informací klikněte ZDE.

NAŠE PROJEKTY

* Změna systému očkování
Prostřednictvím tohoto projektu měníme legislativu ČR tak, aby odpovídala našim cílům.

* Podpora soudních sporů
Díky vašim příspěvkům v tomto projektu hradíme rodičům právní poradenství a případné zastupování a soudní poplatky.

* Podpora poradenství v očkování
Ročně poradíme více než 1000 rodičům. Náklady na e-mailovou, telefonickou a facebookovou poradnu jsou pokryty díky vašim příspěvkům v tomto projektu.

* Najdete 50 Kč?
Na naši práci nezískáme dotace tak snadno jako jiné neziskové organizace. Jsme proto odkázáni především na vaše příspěvky a dary. Najdete i vy měsíčně alespoň 50 korun, kterými byste podpořili informované a svobodné rozhodování o očkování?

* Férové odškodnění poškozených očkováním
Díky příspěvkům můžeme pomáhat lidem poškozených očkováním nebo rodičům poškozených dětí žádat o náhradu újmy a případně pomoci se žalobou.

DALŠÍ AKTIVITY

Očkofórum

Každoroční setkání rodin zajímajících se o téma očkování se koná zpravidla první víkend v září. Je to událost setkávací, poznávací, na které v rámci besed a přednášek vystupují různí odborníci.

Zapal svíčku za včeličku

Tato akce vznikla na podporu rodin, které se potýkají s negativními důsledky očkování. Poprvé se konala v roce 2015, a to 7. dubna při příležitosti Světového dne zdraví. V dalších letech se zapalovaly svíčky při příležitosti Mezinárodního dne poškozených očkováním vyhlášeného nově v roce 2016. Rozalio akci podporuje finančně a organizačně.

Sametové posvícení

Rozalio se již dvakrát účastnilo satirického pochodu masek pořádaného každoročně při příležitosti oslav 17. listopadu. V roce 2017 jsme roztočili povinnou očkovací loterii a v roce 2019 jsme děsili lidi, abychom jim vzápětí nabídli jednoduché řešení jejich strachů.

Představujeme se…

Martina Suchánková

Dagmar Sláčalová

Zakladatelka a předsedkyně spolku, realizátorka advokačních aktivit, poskytuje poradenství na e-mailu, telefonicky i osobně, přednáší a beseduje.

Koordinuje činnost Rozalia, je také projektovou manažerkou, fundraiserkou, připravuje texty, články, newslettery, vede mzdové účetnictví.

Další členové týmu:

 • Petra Janoušková – místopředsedkyně
 • Ada Blažená – poskytování poradenství
 • Richard Janda – překlady do/z AJ, korektury českých textů
 • Anna Císařová – správa sociálních sítí
 • Michaela Tkadlecová – poskytování poradenství na naší FB stránce
 • Alice Kulhánková – přednášky, poradce pro advokační aktivity
 • Petra Sovová – příprava a realizace každoročního Očkofóra