Toto není reklamní sdělení, nic nepropagujeme, nic neprodáváme. Vkládáme tyto informace z důvodu častých dotazů na možné otestování buněčné imunity vůči covid-19. Máte-li tipy kde, jak a za kolik lze buněčnou imunitu otestovat, napište nám na [email protected].
Následující text je použit ze stránek synlab.cz.
Pokud nemáte protilátky vůči covid-19, nemusí to znamenat, že váš organismus není chráněn. Ochranu vám může poskytnout mimo protilátek IgG hlavně také buněčná imunita (imunita zprostředkovaná T-lymfocyty). Vyšetřením zjistíte, jestli vaše buněčná imunita na COVID-19 pozitivně reaguje.
Buněčná imunita vzniká buď po prodělané infekci COVID-19, nebo po očkování. Oproti imunitě protilátkové vydrží mnohem déle – v řádu až několika let a je také mnohem rozmanitější: Protilátky se tvoří pouze proti čtyřem strukturálním proteinům, specifické T-lymfocyty jsou namířené proti dalším šestnácti proteinům. Protilátky po určité době vyprchají a části populace se vůbec nevytvoří. Ale buněčná imunita váš organismus před infekcí chrání i bez přítomnosti protilátek.
Z výsledků také zjistíte obecnou schopnost vaší buněčné imunity reagovat na jakoukoliv stimulaci, nejen na SARS-CoV-2.
Test můžete podstoupit:
Pozorně si přečtěte doporučení a pokyny!