Petícia proti návrhu novely zákona č. 355/2007 o neprijímaní neočkovaných detí do predškolských zariadení

My dolu podpísaní občania svojim podpisom vyjadrujeme nesúhlas s návrhom zákona, ktorým sa mení zákon č. 355/2007 Z.z. o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia a podľa ktorého, by do predškolských zariadení mohli byť prijaté len zaočkované deti. Využívame tak naše ústavné právo.

Táto novela je v rozpore s ústavou, medzinárodnou dohodou a zákonmi SR a je právne napadnuteľná. Trestá deti za rozhodnutia ich rodičov, ktoré urobili vo viere v najlepší záujem ich dieťaťa. A to najmä deti s poškodením po očkovaní a ich rodiny. Nevychádza zo žiadnych konkrétnych analýz, je nelogická a nemá šancu dosiahnuť stanovený cieľ, keďže deti neočkované pre odmietnutie sa na epidémiách podieľajú minimálne. Rovnako podiel neočkovaných detí medzi neimúnnymi jedincami v populácii je minimálny.

Číst dál...

Vědecká rada ČLK přepracuje svůj posudek v případě týraného dítěte. V čí prospěch?

Na začátku října loňského roku jsme informovali o případu dítěte týraného opakovaným nadměrným očkováním a častými odběry krve a o tom, jak byli trestáni lékaři, kteří o dítět pečlivě pečovali (ZDE). Nyní vám přinášíme informace o vývoji této kauzy.

Číst dál...

Iniciatíva pre uvedomenie si rizík očkovania: Odmietame segregáciu, skryté tresty a vydieranie

Iniciatíva pre uvedomenie si rizík očkovania, o.z., podáva hromadnú pripomienku k návrhu novely Zákona č. 355/2007, ktorú predložilo Ministerstvo zdravotníctva. Návrh ministerstva posilňuje uda­vačstvo, dáva neprimeranú moc hygienikom a zavádza diskrimináciu a segregáciu neočkovaných detí.

Číst dál...

PETICE: Německo nepotřebuje povinné očkování!

Signatáři petice vyzývají spolkovou vládu a členy Německého spolkového sněmu, aby se zdrželi jakékoli legislativní iniciativy na zavedení povinného očkování proti spalničkám a aby uznali právo na svobodné a individuální rozhodování o očkování.

Více a možnost podpisu ZDE.

Číst dál...

Nedostupnost MMR vakcíny Priorix

Edit 17. 4. 2019: Dostupnost vakcíny M-M-RVAXPRO je od 18. dubna 2019 obnovena (info ZDE).

Od 14. března 2019 je z výrobních důvodů nedostupná vakcína PRIORIX (více zde) určená pro očkování osob proti spalničkám, příušnicím a zarděnkám (tzv. MMR vakcína).

Touto vakcínou se očkují především děti v rámci pravidelného očkování. Jako alternativa je k dispozici vakcína M-M-RVAXPRO (více zde). Její dostupnost však bude podle webu Státního ústavu pro kontrolu léčiv přerušena od 4. dubna.

Obě vakcíny by měly být opět dostupné v červnu tohoto roku.

Číst dál...

Tisková zpráva: Očkování proti spalničkám selhává. Stát chce trestat nevinné

Praha, 3. září 2019

Světová zdravotnická organizace (WHO) na základě loňských statistik řadí nově Česko, Británii, Řecko a Albánii mezi země, v nichž spalničky nejsou považovány za vymýcené. Ani 50 let po zavedení očkování se nepodařilo dosáhnout cíle WHO vymýtit spalničky. Naopak, počet onemocnění v současnosti spíše narůstá. V ČR jsou mezi nemocnými především očkovaní dospělí. Jak by však tuto situaci mohly změnit finanční tresty pro rodiče nebo zákaz přijímání nedostatečně očkovaných dětí do školek?!

Číst dál...

Dostali jsme darem rychlorozkládací stan, využijeme jej nejen na Očkofóru

Jelikož nám poslední dva roky na akci Očkofórum počasí příliš nepřálo, řekli jsme si, že letos musíme pořídit stan. Milým překvapením pro nás byla nabídka společnosti EXPODŮM.cz, která se rozhodla nám darovat jeden z rychlorozkládacích stanů, které prodávají. My jim tímto srdečně děkujeme!

Číst dál...

Otevřený dopis spolku Rozalio zákonodárcům Slovenské republiky

V Praze dne 11. srpna 2019Vážení zákonodárci Slovenské republiky,

v současnosti zvažujete zavést podmínku řádného očkování pro přijetí dětí k předškolnímu vzdělávání. V České republice toto omezení funguje od roku 2001 a lze jej označit za silně problematické. Rozhodli jsme se proto přiblížit vám současnou praxi a podělit se o zkušenosti s touto represí, abyste měli možnost se vyvarovat chyb, které způsobili čeští zákonodárci a které neoprávněně dopadají na naše děti, potažmo rodiny.

Číst dál...

Aktuálně v legislativě

Zákon o ochraně veřejného zdraví

* Sněmovní tisk 530

* Projednávání navrženo od 10. září

Náš poslední článek ZDE.

 

Zákon o náhradě újmy způsobené

povinným očkováním

* Sněmovní tisk 451

* Druhé čtení od 10. září

* Vypracovává se vyhláška

k zákonu

Náš poslední článek ZDE.