Naše články a stanoviska Nabídky

Očkofórum 2021

Každoroční setkání Očkofórum pořádané spolkem ROZALIO je určeno jak rodičům, kteří už mají s očkováním své zkušenosti, tak těm, kteří informace teprve hledají. Vítáni jsou i zástupkyně a zástupci dotčených profesí – pediatři, pediatričky, porodní asistentky, duly apod.

Letošní setkání bude opět dvoudenní, aby bylo dost času osobně se seznámit, vyměnit si zkušenosti, důkladně probrat nabízená témata a také položit a zodpovědět všechny dotazy.

Očkofórum je podle zkušeností z minulých let především „sdílecí“ a informativní. Bude-li zájem, může samozřejmě být i pracovním ve smyslu diskuse nad efektivními cestami směrem ke změnám systému očkování a nabídkou aktivního zapojení do těchto aktivit. Proto můžete přijet i s konkrétními nápady a elánem zapojit se do práce. Na to bývá ideální příležitost v nočních hodinách 🙂

PROGRAM

SOBOTA 4. ZÁŘÍ

10:00 Zahájení
Jako každý rok se Očkofórum zahájí úvodním kolečkem, ve kterém se všichni seznámí a budou mít prostor říci, co by rádi slyšeli nebo o čem by sami rádi mluvili (kolečko probíhá většinou hodinu až dvě, ale rozhodně to není nuda).

11:30 Právní okénko se Zuzanou Candigliota (Liga lidských práv)
* Právní situace v oblasti očkování v ČR o aktuální situaci v očkování
* Negativní revers
* Přijímání do předškolních zařízení, zotavovací akce
* Soudní spory, judikáty, vývoj situace v rámci žalob a přestupkových řízení
* Diskuze, sdílení zkušeností

13:00 Oběd a regenerační pauza

14:00 Přednáška MUDr. Davida Freje: Imunita je náš nejlepší lékař
* Praktické tipy pro posílení imunity
* Životospráva jako prevence před pandemiemi a infekcemi
* Byliny pro imunitu
* Očkování a možná rizika
* Očkování v běžné praxi praktického lékaře

16:00 COVID okénko
* Žaloby, které jsou v souvislosti s tím podané/proběhlé
* Očkování (nejen dětí) proti covid-19
* Odškodnění nežádoucích účinků vakcín
* Vše, o čem si dále chcete popovídat

18:30 Večeře

NEDĚLE 5. ZÁŘÍ

do 9:30 SNÍDANĚ

9:30 Praktické otázky očkování s Martinou Suchánkovou a Zuzanou Candigliota
* Práva pacientů při poskytování lékařské péče
* Práva zdravotníků a komunikace s nimi
* Dovoz vakcín
* Očkování v zahraničí
* Zbylé, co se nestihlo prodiskutovat
* Diskuze, sdílení zkušeností

12:30 OBĚD
Obědem setkání ukončíme a za dozvuku témat, otázek a nápadů se rozjedeme do svých domovů.

ORGANIZÁTOŘI A PŘEDNÁŠEJÍCÍ

Petra Sovová
Spoluzakladatelka Hnutí za aktivní mateřství (H.A.M.), lektorka sexuální výchovy v projektu Zdravé dospívání. Žije velmi aktivním životem ženy, matky, manželky, učitelky, umělkyně, manažerky, chovatelky, pěstitelky, lektorky, publicistky, podnikatelky, feministky a mnoha dalšími životy. Propagátorka harmonie a radosti ze života. Během Očkofóra zajišťuje technickou stránku přednášek a zdravou stravu.

Martina Suchánková
Zakladatelka a nyní předsedkyně spolku ROZALIO – Rodiče za lepší informovanost a svobodnou volbu v očkování (www.rozalio.cz), matka tří dětí. Považuje za důležité, aby rodiče znali svá práva a rozhodovali se až po vyslechnutí názorů a argumentů z různých stran. Její snahou je podpora očkování s minimalizací rizik, zvýšení sebevědomí rodičů a náprava právního rámce očkování z povinného na doporučené a dobrovolné.

Zuzana Candigliota
Jako právnička i ve svém soukromém životě prosazuje svobodu a odpovědnost každého jednotlivce za sebe a svoji rodinu, méně státních zásahů do lidských životů a respekt k individualitě každého jednotlivce.
Spolupracuje s Ligou lidských práv, kterou zastupuje jako členka Kolegia pro implementaci rozsudků Evropského soudu pro lidská práva a je členka Pracovní skupiny pro porodnictví při Radě vlády pro rovnost žen a mužů.

MUDr. David Frej
Po ukončení studia lékařské fakulty v Praze pracoval několik let jako internista. Přírodní medicínu a výživu studoval v Londýně, Albuquerque v Novém Mexiku (USA), v Rakousku a v indické Puně.
Ve své praxi se zabývá svým systémem holistické medicíny zaměřené na léčbu zánětu a s ním souvisejících chronických civilizačních nemocí, výživu, biologické rytmy a detoxikaci organismu. Věnuje se ozdravným pobytům, přednáškám a seminářům. Pravidelně publikuje v časopisu Regenerace, přečíst si můžete rozhovory v různých časopisech. Je hostem TV a rozhlasových pořadů.Je autorem mnoha knih.

DALŠÍ ORGANIZAČNÍ INFORMACE

Pro tuto akci nabídla Petra Sovová útočiště v jejich domě a přilehlém okolí, tedy uprostřed lesů, polí a luk nedaleko Kostelce nad Černými Lesy. Děti v jakémkoliv počtu nejsou překážkou. Zvladatelné psy je možné vzít s sebou.

Neb je akce dvoudenní, nocovat se bude všude, kde to bude možné a pohodlné. Ideál je vlastní stan či obytné auto, přespat je možné i ve vlastním spacáku na zastřešené verandě u domu či v domě. Těm, kteří pocestují složitě hromadnou dopravou, může Petra zapůjčit matraci a lůžkoviny (dejte vědět předem!).

Ti, kteří jedou zdaleka, či je pro ně přesun v sobotním dopoledni složitý, mohou přijet už v pátek.

Uvaříme zdravě, vegetariánsky a pro všechny (snídaně, obědy a večeře). Kdo potřebuje, může si samozřejmě vařit osobní speciální stravu. Samoobslužný čajovo-kávovo-vodový bar neustále k dispozici.

Vlastní i cizí výpěstky, vlastnoruční dobroty sladké i slané jsou samozřejmě vítaným zpestřením a dobrou výměnou rodinných chutí a receptů.

ÚČASTNICKÝ POPLATEK

(hradící náklady na energie, jídlo, pití a zajištění přednášek)
činí 250 Kč za dospělého na den, 80 Kč za dítě na den (kojenci a děti nejedlíci zdarma)

Chcete-li se zúčastnit jen přednášek, je cena za jeden den za dospělého 150 Kč (bez stravy).

Máte-li další dotazy, obraťte se na Petru Sovovou:
+420 776 465 486
[email protected]

CESTA DO SEDLIŠŤ

Autem:

A) Po Černokostelecké (pokračovaní Vinohradské), Želivského, Strašnice, Průmyslová (OBI), Měcholupy, Uhříněves, Říčany, Mukařov, Louňovice, Vyžlovka, Kostelec n. Č. Lesy (neodbočí se ale do něj), odbočka doleva na Brník – po 200m – odbočka Svatbín. Ve Svatbíně zatáčka „S“ v druhém zatočení (u cedule Očkofórum, pokud ji neshodí vítr či nějaký občan) odbočka doprava do polí – asfaltka, okolo lesa, asfaltka končí, pokračuje panelová cesta z kopce, mezi dvěmi lípami, panelová silnice končí, ještě pár metrů po cestě, kamenná věž a modrý dům. Jste tu.

B) Po Českobrodské (Jarov, Počernice, Běchovice, Újezd, Úvaly, Rostoklaty, Český Brod), za Českým Brodem odbočka doprava směr Kostelec (hned vedle vysílačů), stále po hlavní, projede se samota Chrást. Za ní lze odbočit doleva na Syneč, projet Syneč a v Chotýši zabočit druhou doprava, přes můstek přes potok ven ze vsi a po polní cestě až k nám. Cesta pro ty, kdož se nebojí polních cest (nebojte, stačí jet pomalu). Pro ty, kdož by raději civilizovanější cestu, doporučujeme po Chrástu pokračovat po hlavní silnici do obce Krupá, za ní odbočit doleva na Svatbín, ve Svatbíně zatáčka „S“, až budete mít po pravé ruce dřevěnou maringotku, zabočte (u cedule Očkofórum, pokud ji neshodí vítr či nějaký občan) doleva- asfaltka, okolo lesa, asfaltka končí, pokračuje panelová cesta z kopce, mezi dvěma lípami, panelová silnice končí, ještě pár metrů po cestě, kamenná věž a modrý dům. Jste tu.

Hromadnou dopravou:

Z Prahy z Hájů busem číslo 381 a 387 do Kostelce nad Černými lesy (nejbližší zastávka Kostelec nad Černými Lesy, Svatbínská, 2 km) nebo z Masarykova nádraží vlakem do Českého Brodu. Ten jezdí každou půlhodinu.

V sobotu jede od nádraží v Českém Brodě autobus č. 659 v 9.13 hod. do Svatbína (zastávka se poněkud matoucně jmenuje Kostelec nad Č. Lesy, Chaloupky, 1,5 km od Sedlišť) .

Když se ozvete včas (ideálně den předem), můžeme pro vás k autobusu dojet.