Vaše příběhy a úvahy

Reakce na očkování

Jsem jedna z maminek, která své dítě chtěla a stále chce nechat naočkovat proti všemu zlému.., ale jsme výjimka, nepěkná výjimka.

Synovi jsme zaplatili hexavakcínu a chtěli dál pokračovat v běžném očkování..chtěla jsem mu přidat i Prevenar (pneumokokové nákazy) a meningokoka ( u nás ve vesnici na něj umřela jedna půl roční holčička – proto )..jenže..hned po první dávce hexavakcíny dostal horečky, 14 dní jsme se z toho sbírali..nejedl, nepil, plakal, byl mrzutý, přestal spinkat..druhou hexu mu posunuli, ale nakonec dali..opakovalo se to..


Mezitím onemocněl, takže ho všelijak zkoumali a zjistili, že má sníženou imunitu..

Před naočkováním vylepšenou vakcínou Priorix ( zarděnky, neštovice, příušnice ) nám nabrali krev, aby věděli jak je na tom..očkování povolili..to co následovalo bylo peklo!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nejedl, nepil, nespal, plakal, byl mrzutý..to jsme ještě zvládali – byli jsme na to zvyklý.., ale sedmý den nám prostě neprobudil..nemohli jsme ho vzbudit, když po půl hodině otevřel oči vůbec se nehýbal, nekomunikoval, nelezl..umíte si představit 15ti měsíční dítě, které běžně pusinku nezavře a všude lítá, jak se ani nehne???? Jen divně, opravdu divně koulel očima, nereagoval..

Ještě hodinu jsme čekali, zda se rozhýbá, ale marně..přebalila jsem ho, stále ležel a jen koukal, převlékla z pyžámka, stále bez pohnutí ležel, pokusila jsem se ho postavit na nožičky, upadl..vrávoral..padal..

Jeli jsme na pohotovost a můžu vám říct, že to byla jedna z nejdelších cest v mém životě..řvala jsem na manžela, že ho nedovezeme živého..padala mu hlava, stále mu divně běhali panenky.. Následovalo mnoho vyšetření, hlavně těch neurologických..když se dostal z tohohle ošklivého stavu, komunikoval jako dřív, všechno uměl jako dřív..jen měl hrozné problémy s chůzí..jakoby se znova učil chodit, padal , vrávoral..do všeho narážel..trvalo to 14 dní..

Dnes už běhá zase o sto šest, lékaři nám najednou udělali individuální plán základního očkování, jakékoliv očkování navíc zakázali..v dubnu začneme očkovat od znova..hexavakcínu musí rozdělit už na dílčí dávky a Priorix už mu zřejmě nenaočkují nikdy.. Každého dalšího očkování se bojíme nejen my s manželem, ale celá, úplně CELÁ rodina..i naše lékařka k nám přistupuje mnohem opatrněji..

Navíc krevními testy zjistili, že jeho tělíčko si ani na jedno z očkování nevytvořilo protilátky – prostě se chová jako nenaočkovaný proti ničemu!!! Po každém očkování nás proto čekají krevní testy, aby zjistili, jak se jeho tělíčko s očkováním popralo..

Vím, že jsme zvláštní případ, kdyby neměl 2/3 imunity jako normální děti, jistě by se tohle všechno nestalo.., ale myslím si, že jsme se až po tomhle děsivém záchvatu neměli dovědět, že takové dítě z očkování může dostat i epileptické záchvaty a i jiná horší onemocnění.

I přes to všechno ale si myslím, že očkování je důležité a i po tomhle všem chci, aby byl řádně proočkovaný..nikdy nevím, koho kde potká a nechci litovat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A všem maminkám:lékařka mi sdělila, že jsme měli nárok volat „rychlíky“..NIKOMU to nepřeji, ale kdyby náhodou, alespoň víte..

 Z.N.